نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/30      13:46:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:648


نسخه چاپی
مرز مهران یکی از رسمی ترین مرز ها برای عبور زائران است/ لزوم هماهنگی طرح های اجرایی با طرح های انتظامی و امنیتی
گروه استان ها –ایلام -جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه مرز مهران یکی از رسمی ترین مرز ها برای عبور زائران است، گفت : پیش بینی می شود امسال تردد زائران اربعین حسینی در این مرز بیشتر شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "محسن فتحی زاده" در نشست قرارگاه اربعین در پایانه مرزی مهران اظهار داشت: با توجه به حجم بالای تردد زائران از این پایانه لازم است ،توجه ویژه‌ای به این مرز صورت بگیرد و از آن حمایت شود.

وی با بیان اینکه به سمت گرمای هوا پیش می رویم گفت: بایستی هماهنگی ها انجام شود تا علاوه بر تسهیل در اجرای زیرساخت‌های کشور خودمان ، شرایط را  برای تردد مناسب زوار مهیا کنیم .

سردار فتحی زاده یادآور شد: تا شروع عملیات اربعین وقت چندانی باقی نمانده است که می‌طلبد اولویت‌ها را مشخص و آنها را زودتر آغاز کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از چالش های ما در سال گذشته پایانه برکت بود که امسال بایستی این موضوع به صورت ویژه برای سهولت تردد ناوگان عمومی مدیریت شود.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا یادآور شد: همکاران ما در بخش های مختلف به همراه سایر نیروهای مسلح پای کار هستند ، پیش‌بینی  امسال ما افزایش جمعیت است و قاعدتاً این حجم تردد باعث خواهد شد که علاوه بر خودروهای عمومی تردد خودروهای شخصی نیز افزایش پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: با افزایش تردد خودرو ، 2 موضوع حائز اهمیت خواهد شد ، یکی تردد ایمن در مسیر و دومین آن رسیدن به مقصد و وجود امکانات استراحت و اسکان برای رانندگان و زائران است.

سردار فتحی زاده با بیان اینکه تأمین امنیت و انضباط ، خط قرمز مسئولان نظام است، گفت: بایستی برای انتظام بخشی، طرح‌های اجرایی با طرح‌های انتظامی و امنیتی هماهنگ باشند.

وی افزود: برای مدیریت جمعیت ناچاریم حضور زائران را در مرز کنترل و آرام آرام آنها را روانه گیت های خروجی کنیم تا ازدحامی به وجود نیاید و زائران  دچار مشکل نشوند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا، ایمن سازی مسیر ایلام به مهران را یکی از اولویت های اصلی دانست و گفت:  با توجه به حجم تردد زائران در محور مواصلاتی ایلام به مهران ضرورت دارد این مسیر به صورت ویژه مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.

وی افزود:  ساماندهی اتوبوس ها و حمل و نقل ناوگان عمومی یکی از دغدغه هایی است که بایستی مدیریت شود تا زائرانی که از این ناوگان برای تردد استفاده می‌کنند تسهیل شود.

سردار فتحی زاده به اجرای طرح های اضطراری اشاره کرد و گفت: بایستی برای مدیریت جمعیت طرح‌های اضطراری لایه به لایه داشته باشیم تا بتوانیم با استفاده از این طرح‌ها تردد زائران را تسهیل کنیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در پایان گفت:  همه مسئولان خدا را شکر پای کار هستند و در بحث انتظامی نیز به صورت شبانه روز در خدمت زائران هستیم و با توجه به حجم باری که بر روی این مرز وجود دارد امسال نیز بیشترین نیرو را همانند سال های گذشته به این مرز اختصاص خواهیم داد و امیدواریم امسال در همه بخش‌ها با کمک و همکاری همدیگر بتوانیم تردد زائران را مدیریت کنیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون