نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/3/30      15:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:160


نسخه چاپی
انهدام باند کلاهبرداری آنلاین در شهرستان قدس
گروه استان ها- غرب استان تهران - فرمانده انتظامی استان از انهدام باند 11 نفره کلاهبرداری آنلاین با 94 میلیارد ریال کلاهبرداری در شهرستان قدس خبر داد.

سردار "محسن خانچرلی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: اعضای باند 11 نفره که به صورت شبکه ای اقدام به ایجاد درگاه های اینترنتی جعلی و پر مخاطب کرده بودند، با کلاهبرداری از شهروندان مبلغ 94 میلیارد ریال گردش مالی داشتند، که توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه گردانندگان این شبکه از طریق فضای مجازی با یکدیگر آشنا شده بودند، خاطر نشان کرد: هر 11 نفر اعضای این باند با آشنایی در شبکه های اجتماعی اقدام به ایجاد درگاه های اینترنتی جعلی و سایت های پر مخاطب کرده بودند و با خرید و اجاره کارت های عابربانک تعدادی از افراد فقیر، تراکنش های بانکی را به حساب های آنان واریز و به صورت اینترنتی از آن استفاده می کردند.

سردار خانچرلی در ادامه تصریح کرد: ماموران پلیس فتا غرب استان تهران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده موفق شدند، متهمان را در استان های همجوار شناسایی و پس از هماهنگی قضائی آنان را طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران ادامه داد: متهمان دستگیر شده پس از بازجویی های تخصصی پلیس به 94 میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف و پس از شناسایی مال باختگان، پرونده مقدماتی تشکیل و متهمان تحویل مرجع قضائی شدند.

سردار خانچرلی در پایان خطاب به شهروندان افزود: شهروندان به هیچ عنوان در این شبکه های مجازی به کسی اعتماد نکرده و اطلاعات شخصی و بانکی خود را در معرض نمایش افراد ناشناس قرار ندهند و هرگونه موارد مشکوک را سریعا به پلیس گزارش دهند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون