نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/1      16:2:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:361


نسخه چاپی
اصناف و بازاریان در توسعه مبانی اخلاقی جامعه پیشرو هستند
گروه استان ها – زنجان – فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه اصناف و بازاریان در فرهنگ سازی و توسعه مبانی اخلاقی جامعه پیشرو هستند ، افزود : با تقويت همكاري اصناف با پليس قطعاً مي توانيم شاهد تحكيم امنيت پايدار در جامعه باشيم .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار " رحیم جهانبخش " در افتتاح ساختمان جدید اداره اماکن فرماندهی انتظامی استان با تبریک روز اصناف و با تاکید بر رسالت اداره اماکن بر منزلت بخشیدن به پروانه کسب افزود : برنامه پلیس امنیت و اماکن حمایت از افرادی است که در چارچوب قانون فعالیت می کنند.

سردار جهانبخش با تاکید بر اینکه جامعه صنفی طی دوره ها تاثیر گذار بوده و علاوه بر مباحث اقتصادی در اقدامات فرهنگی نیز تاثیر فراوانی دارند افزود : اصناف و بازاریان در ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه نقش فراوانی دارند .

این مقام ارشد انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه اصناف در بحث فرهنگ سازی و توسعه مبانی اخلاق پیشرو هستند ، افزود :  اصناف به عنوان اصل مهم و كليدي جامعه بوده كه علاوه بر كاركرد هاي اقتصادي و به گردش درآوردن موتور رو به جلو پيشرفت هاي اقتصادي، در رويدادهاي مهم تاريخ انقلاب اسلامي نيز نقش غرور آفرين داشته و حماسه هاي زيادي خلق كرده اند.

فرمانده انتظامی استان زنجان در ادامه با اشاره به نقش اصناف و بازاریان در طول هشت سال دفاع مقدس بیان داشت : واحدهای صنفی به عنوان سربازان اقتصاد کشور هستند و ادوات جنگی ما توانمندی اقتصادی کشور است

این مقام ارشد انتظامی استان زنجان در ادامه افزود: در سطح جامعه اقشار و گروه هايي داريم که حضورشان بين مردم بسيار ارزشمند است و از آنها به عنوان سرمايه اجتماعي و نقاط قوت يک جامعه مي توان نام برد؛که  اصناف يکي از کانون هاي برخوردار از اين سرمايه اجتماعي است.

وي افزود: استفاده از تجهيزات ايمني از جمله مهمترين تدابير پيشگيرانه است و از طرفي هر گونه اهتمام و هزينه براي امنيت نوعي سرمايه گذاري است كه توجه به هشدارها و آموزش هاي انتظامي ، بيشترين تاثير و نقش را در حفظ اموال اصناف خواهد داشت .

سردار جهانبخش با تاكيد بر اينكه در پيشبرد توليد و چرخ هاي توسعه اقتصادي كشور كارفرمايان  و كارگران دو ستون اصلي هستند تصريح كرد : استان زنجان  جزو امن ترين استان هاي كشور محسوب شده و در اين بين، طبقه اصناف و بازاريان نقش موثري در ارتقاي امينت اجتماعي  دارند.

فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد : نیروی انتظامی شبانه روز تلاش می کند تا امنیت محیط های کسب و کار را تامین کند و البته این یک اقدام دو طرفه و نیازمند رابطه متقابل میان اصناف ، طلافروشان ، بازاریان و سرمایه گذاران و بخش های خصوصی و نیز پلیس است

وي با بيان اينكه اصناف استان از اقشار مومن، متدين و پشتيبان ولايت فقيه بوده و با نگاه ديني به مردم و جامعه خدمت کرده و وجود همين صفات و ويژگي‌هاي بارز و منحصر به فرد ، آنان را در صدر سنگربانان اقتصادي قرار داده است ، تصريح كرد: ايجاد وحدت رويه بين پليس و اصناف موجب شكوفايي امنيت اقتصادي مي شود.

گفتنی است در این مراسم سرهنگ " شهرام مقدم " رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص تجهیز و نوسازی اداره اماکن ارائه کردند .

در ادامه "موسوی " رئیس اتاق اصناف استان در مراسم با تقدیر از اقدامات پلیس در یاری رساندن اصناف و بازاریان بیان داشت : پيشگيري در بروز مشکلات و آسيب هاي اجتماعي ضروري است و توجه به اين مهم آثار مثبتي را براي جامعه به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه امنیت و آرامش موجود در استان حاصل تلاش های شبانه روزی پلیس است تصریح کرد : امنیت صنوف به نیروی انتظامی است که با حضور خود امنیت و آرامش را به جامعه هدیه می دهند.

شایان ذکر است به مناسبت هفته اصناف ساختمان جدید اداره اماکن عمومی و گذرنامه زنجان با حضور سردار " رحیم جهانبخش " فرمانده انتظامی استان و جمعی از مسئولان استان تجهیز و افتتاح شد .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون