نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/2      15:44:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:172


نسخه چاپی
سربازان نقش بسزایی در برقراری نظم و امنیت کشور دارند
گروه ناجا-رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت:سربازان نقش بسزایی در تامین توان دفاعي و برقراري نظم وامنيت کشور دارند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس،سردار "تقي مهري" در مراسم اعزام مشمولان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر به مراکز آموزش نیروهای مسلح اظهارکرد: سربازان نقش بسزایی در تامین توان دفاعي و برقراري نظم،امنيت و تماميت ارضي کشور دارند.

وی  افزود: با وقوع سیل در برخی از شهرهای کشور؛سربازان در زمینه امداد،نجات و برقراری نظم و امنیت و....از خودگذشتگی و حضور چشمگیری داشته اند که این گونه فعالیت های سربازان ، نشان دهنده نقش آفرینی و اهمیت جایگاه این عزیزان در مسائل دفاعی ،امنیتی و... است.

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا با تاکید بر تدابیر فرمانده کل نیروهای مسلح که فرمودند:"خدمت وظيفه عمومي خدمت واقعا مقدسي است که در جنگ و صلح در صف اول نيازهاي ملت و کشور قرار دارد"، ادامه داد:  خدمت مقدس سربازی در تمدن ايران اسلامي داراي سابقه بسيار طولاني است و سربازان ما در طول سال هاي گذشته به ويژه در دوران هشت سال دفاع مقدس و در طول دوران شکوهمند چهل ساله  انقلاب اسلامی نیز نقش اساسي در برقراري نظم ، امنيت و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف علمی،پژوهشی و ....داشته  و دارند.

سردار مهري با اشاره به اینکه یکي از نکات برجسته در دوران مقدس سربازي مسئله زندگي دسته جمعي و فراگيري شيوه هاي زندگي در محيط هاي نظامي و انتظامي است، بیان کرد: جوانان در شرایط سنی هستند که با سپری کردن خدمت سربازی،زندگي کاملا اجتماعي و مستقل از خانواده را تجربه می کنند.

وی با بیان اینکه نظم و انضباط رکن اصلي در نيروهاي مسلح است،افزود: همواره باید در راستای نهادینه کردن نظم در زندگی فردی و اجتماعی خودتلاش کنیم که با این تحول و نظم پذیری، در سایر امور خود نیز موفق خواهیم بود.

سردار مهری با اشاره به اینکه يکي از دستاوردهای خدمت سربازی ؛ تقویت حس تعلق به ميهن اسلامي است، مطرح کرد: جوانان اين تجربه بسيار مهم را در طول خدمت مقدس سربازي تجربه خواهندکرد که ان شاءالله بتوانيم همه ما در همه شرايط از ميهن اسلامي مان دفاع کنيم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون