نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/2      15:57:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:383


نسخه چاپی
خرید فرش های میلیونی با چک های بلامحل
گروه استان ها – تهران بزرگ – رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به دستگیری 4 کلاهبردار حرفه ای، گفت: این متهمان با ارائه چک های تقلبی و بلامحل از فرش فروشی ها کلاهبرداری می کردند.

سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: چندی پیش یکی از کسبه محدوده بازار تهران ضمن مراجعه به کلانتری 123 نیاوران، عنوان داشت که از سوی یک خانواده مورد کلاهبرداری و سرقت فرش قرار گرفته و درخواست رسیدگی به پرونده اش را مطرح کرد.

این مقام انتظامی عنوان داشت: پس از بررسی های اولیه پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شدند.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که کلاهبرداران پس از مراجعه به مال باخته 2 تخته فرش گرانقیمت را خریداری کرده و با پرداخت 3 فقره چک قیمت فرش های خریداری شده را پرداخت می کنند اما پس از جلب اعتماد فروشنده، برای بار دوم از وی 2 تخته فرش گرانقیمت دیگر خریداری کرده و با پرداخت 2 فقره چک 15 و 27 میلیون تومانی به نام 2 شرکت تجاری، فرش های ابریشمی را دریافت می کنند و مقرر می شود که باقیمانده وجه فرش ها را به صورت نقدی در منزل خود پرداخت کنند.

سرهنگ دستخال بیان داشت: پس از این مبادله، فروشنده فرش ها را به مشتریان تحویل داده و چند روز بعد برای نقد کردن چک های جدید به بانک مراجعه می کند که متوجه می شود چک ها جعلی است و هیچ کدام معتبر نیستند و مجددا زمانی که به آدرس خریدار مراجعه می کند متوجه می شود که آن محل برای مدت 15 روز به صورت مبله اجاره شده بود.

وی تصریح کرد: پرونده این کلاهبرداران در حال پیگیری بود که 5 تن از دیگر از مال باختگان که به همین شیوه از آنها کلاهبرداری شده بود، نیز به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و شکایت خود را مطرح کردند و همین مسئله سرنخ های جدیدی در اختیار کاراگاهان قرار داد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، بیان داشت: با به دست آمدن سرنخ های جدید، پلیس موفق شد مخفیگاه متهمان را در شهرستان تبریز شناسایی کند و با هماهنگی های انجام شده از سوی پلیس آگاهی شهرستان تبریز، این متهمان به نام های "احمد"، "مریم"، "مراد" و "مهیار"، دستگیر و اموال مسروقه از مخفیگاهشان کشف شد.

وی افزود: به دنبال آن 4 متهم به همراه 8 تخته فرش مکشوفه به تهران منتقل و در بازجویی های انجام شده به جرم خود مبنی بر سرقت و کلاهبرداری به شیوه مذکور اعتراف و هر 5 مال باخته نیز متهمان و اموال مسروقه خود را شناسایی کردند.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، در پایان با اشاره به این که میزان خسارت مالی وارده به مال باختگان بیش از یک میلیارد تومان است، تصریح کرد: متهمان پس از تکمیل پرونده راهی دادسرا شدند و با صدور قرار قانونی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفتند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون