نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/2      16:20:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:329


نسخه چاپی
شوراهای اسلامی و دهیاری ها بازوان قدرتمند پلیس در تامین امنیت
گروه استان ها- مازندران- استاندار مازندران در بیستمین همایش روسا و فرماندهان کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی استان گفت: شوراهای اسلامی و دهیاری ها بازوان قدرتمند پلیس در تامین امنیت به شمار می روند .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،"احمد حسن زادگان"در بیستمین همایش روسا و فرماندهان کلانتری ها و پاسگاه های فرماندهی انتظامی استان در ساری ، گفت:نیروی انتظامی از جمله دستگاه هایی است که با توجه به حجم و گستردگی ماموریت ها کمتر به آن توجه شده است .

استاندار مازندران با بیان این که تنوع و تکثر ماموریت های ناجا در بخش های مختلف ارتباط مستقیمی با توسعه یافتگی استان دارد ، تصریح کرد:برای برقراری امنیت اجتماعی باید زمینه های تعامل و همراهی مردم با نیروی انتظامی ایجاد شود تا جامعه بتواند به نظم و امنیت مطلوب برسد.

احمد حسین زادگان، خاطرنشان کرد:از لحاظ مدیریتی وامکانات رسانه ای امروز این ظرفیت‌ها در تمام مناطق استان برای همراه کردن مردم با نیروی انتظامی برای برقراری امنیت اجتماعی وجود دارد و برای به میدان آوردن مردم در این بخش نیاز به بهره گیری دو جانبه از این ظرفیت‌ها است.

نماینده عالی دولت در استان مازندران گفت: اینکه با وجود داشتن ظرفیت‌ها و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خلاء هایی در همراهی مردم با نیروی انتظامی وجود دارد، نشان می‌دهد ما نتوانستیم از این امکانات موجود به صورت کیفی استفاده کنیم.

وی با بیان این که هیچ گونه خلاء های مدیریتی در استان وجود ندارد، گفت: دهیاری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا می توانند به عنوان بازوی قدرتمند پلیس با نیروی انتظامی همکاری کنند .

حسین زادگان اظهار داشت: باید نقاط ضعف‌ها شناسایی شود تا بتوانیم به نقطه مطلوبی که در حوزه امنیت اجتماعی به دنبال آن هستیم، برسیم و این روند تعاملی زمینه را برای توسعه استانی فراهم خواهد کرد.

استاندار مازندران تعامل نیروی انتظامی با دستگاه‌های اجرایی را از دیگر مؤلفه‌ها برای تأمین امنیت در استان برشمرد و افزود: اگر این تعامل دو جانبه وجود نداشته باشد، نه نیروی انتظامی می‌تواند به درستی به وظایف خود عمل کند و نه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند برنامه‌های خود را در هر حوزه‌ای از جمله اقتصادی پیش ببرند.

رئیس شورای تأمین استان مازندران با اشاره به حضور 5 میلیونی مسافر و گردشگر تنها در تعطیلات چهار روزه عید فطر امسال در استان، از عملکرد نیروی انتظامی در برقراری امنیت اجتماعی و ترافیکی قدردانی کرد و گفت: اگر تعامل دو جانبه بین نیروی انتظامی و دستگاه‌های اجرایی فراهم باشد، می‌توانیم به درستی وظیفه خودمان را انجام دهیم.

اتحاد و انسجام بستر توسعه

استاندار مازندران اتحاد و انسجام را پیش زمینه توسعه اقتصادی در این خطه شمال کشور برشمرد و افزود: اگر نتوانیم این اتحاد و انسجام را در داخل استان فراهم کنیم، قطعاً به توسعه اقتصادی که ظرفیت آن نیز در استان وجود دارد، نخواهیم رسید.

حسین زادگان واگرایی و اختلافات داخلی را سد راه توسعه اقتصادی استان دانست و تعیین راهبرد سه گانه تدبیر اقتصادی، نشاط و امید اجتماعی و اعتدال سیاسی از برنامه‌های خود در مقابله با واگرایی و اختلافات درونی و زمینه سازی برای اتحاد و انسجام بیان کرد.

استاندار مازندران با اشاره به مشاهده یک مورد ناهنجاری اجتماعی در سدلفور شهرستان سوادکوه، گفت: این ناهنجاری اجتماعی از سوی تمام نیروهای داخلی محکوم شد و مورد تأیید هیچ کس نبود، ولی همین مورد نشان داد که ما به جای بررسی ریشه چنین موضوعی به دنبال مقصر یابی بودیم.

استاندار مازندران در پایان با تاکید بر مطالبه گری و پرداختن به موضوع امنیت توسط رسانه ها ، از خدمات نیروی انتظامی در برقراری امنیت در مازندران قدردانی کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون