نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/3      12:1:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:289


نسخه چاپی
به کارگیری پزشکان معتمد برای معاینه اولیه مشمولان
گروه ناجا - معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از به کارگیری پزشکان نیروهای مسلح و پزشکان مورد اعتماد در معاینه اولیه مشمولان خبر داد.

سردار "رحمان علیدوست" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: براساس ماده 41 قانون خدمت وظیفه عمومی، کلیه مشمولان وظیفه باید قبل از اعزام به خدمت توسط یکی از پزشکان نیروهای مسلح یا پزشکان مورد اعتماد معاینه و سلامت جسمی و روانی آنان تایید شود.

وی ادامه داد: در راستای بهینه سازی موضوع معاینه اولیه مشمولان خدمت سربازی، یک هزار و 100 پزشک معتمد از بین پزشکان نیروهای مسلح و پزشکان مورد اعتماد در سطح کشور با سازمان وظیفه عمومی ناجا قرارداد همکاری دارند.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در خصوص انتخاب پزشکان نیروهای مسلح در معاینه اولیه مشمولان گفت: پزشکان نیروهای مسلح به لحاظ موقعیت شغلی خود به آیین نامه معافیت های پزشکی تسلط داشته و دسترسی وظیفه عمومی به این افراد بیشتر است بنابراین در اولویت هستند.

وی عنوان کرد: به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به مشمولان، ارتباط دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) با پزشکان معاین اولیه در سراسر کشور به صورت الکترونیکی و سیستمی برقرار شده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: مشمولان پس از تکمیل فرم خود اظهاری در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10)، به پزشک معاینی که به محل سکونت فرد نزدیک است معرفی و در صورت تایید سلامت، مشمول برای اعزام به خدمت معرفی و همچنین در صورت عدم تایید سلامت به شورای پزشکی معرفی می شود.

سردار علیدوست خاطرنشان کرد: در صورتی که مشمول به نظر پزشک معاین اولیه اعتراض داشته باشد، طبق برگ خود اظهاری، درخواست وی در شورای پزشکی وظیفه عمومی بررسی می شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون