نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/3      14:37:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:98


نسخه چاپی
گسترش فرهنگ ایثار و مقاومت، امنیت پایدار جامعه را به دنبال دارد
گروه استان ها - کردستان - نماینده ولی فقیه در استان گفت : گسترش فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت، امنیت پایدار جامعه را به دنبال دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، آیت الله" سیدمحمد حسینی شاهرودی"در نشست با جانشین فرمانده انتظامی و دیگر مسئولان استان با تاکید بر ترویج فرهنگ امر به معروف ونهی از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر در شرایط حساس کنونی وظیفه تک تک آحاد جامعه به ویژه مسئولان می‌باشد.

وی گفت : دشمن بیکار ننشسته و تمامی تلاش خود را برای گمراهی جوانان و فساد افکار آنان انجام می‌دهد لذا ضرورت دارد مسئولان به وظایف فرهنگی خود عمل کنند.

آیت الله حسینی شاهرودی افزود: ترویج اقامه نماز، گسترش زکات و نبود مشکلات اقتصادی، زمینه را برای گسترش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراهم می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت، امنیت پایدار جامعه را به دنبال خواهد داشت اظهار داشت: خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی زمینه ظهور حضرت ولی عصر(عج) و فراگیر شدن اسلام در تمامی جهان را مهیا می کند .

آیت الله حسینی شاهرودی در ادامه به موضوع عفاف وحجاب وتعمیق فرهنگ آن در جامعه اشاره کرد وبیان داشت : حجاب و پوشش اسلامی تنها از کارکرد فردی برخوردار نیست و فقط برای ساماندهی خلقیات و ملکات نفسانی آدمیان موثر نیست بلکه از کارکرد اجتماعی نیز برخوردار است.

وی گفت : مسئله حجاب به عنوان راهبردی، کار ساز برای تایید و ترویج ارزش های اجتماعی، تامین کننده سعادت آدمی و منشاء قرب الهی می باشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه با تاکید بر توجه دین اسلام وآیات قرآنی به موضوع حجاب افزود: با درک درست آیات قرآن مجید به خوبی مشخص و معین می شود که هدف از تشریع وجوب حکم حجاب اسلامی دستیابی به تزکیه نفس، طهارت، عفت و پاکدامنی برای استحکام و گسترش امنیت اجتماعی است و خداوند در کنار دستور حجاب به بانوان، مردان را نیز امر به حجاب و پوشش کرده است.

وی هدف از وجوب حجاب اسلامی را پیشگیری از آسیب های اجتماعی در راستای تامین و گسترش امنیت اجتماعی دانست وتاکید کرد: كم توجهي  يا بي توجهي نسبت به فريضه امر به معروف و نهي از منكر، تبديل شدن ناهنجاري ها به هنجارها وفاصله گرفتن از آموزه هاي ديني و فرهنگ غني اسلام از پیامد های بدحجابی در جامعه است .

نماینده ولی فقیه در استان کردستان  در پایان بر ایجاد هماهنگی در بر نامه ریزی های کلان توسط دستگاه های ذیربط به منظور جاری ساختن اراده ملی و تقویت انگیزه مردم در تحقق نظارت اجتماعی نسبت به پیشگیری و مهار آسیب های اجتماعی، تعمیق باورها و ارزش های دینی وپایبندی به اخلاقیات، ساماندهی و تقویت زمینه اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در تمام ابعاد به ویژه توسط نیروهای مردمی تاکید کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون