نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/4      11:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:171


نسخه چاپی
فناوری های نوین؛ ابزاری برای خدمات دهی بهتر / اجرای طرح دادرسی الکترونیکی
گروه ناجا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به کارکردهای فناوری های نوین درکلانتری ها گفت : فناوری های نوین ظرفیت مناسبی برای پاسخگویی مراکز انتظامی برای کاهش هزینه مادی، معنوی و افزایش رضایتمندی مردم است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار " محمد شرفی" با حضور در دادسرای ناحیه 11 تهران، از پروژه دادرسی الکترونیکی با رویکرد ارسال و دریافت مکاتبات و دستورات قضائی از دادسراهای سراسر کشور به ضابطین قضائی بازدید و اظهار کرد: در این پروژه نوین ارسال مرسولات از طرف داسرا به ضابطین در کلانتری ها به صورت الکترونیکی بوده و پاسخ هم به صورت الکترونیکی دریافت می شود و در این راستا بهره مندی از ظرفیت های فناورانه نقشی بی بدیل داشته و این فرآیند برای توسعه پلیس هوشمند ادامه دارد.

وی افزود:کارشناسان پلیس پیشگیری با همکاری و مشارکت مدیران و مسئولان قوه قضائیه نسبت به راه اندازی سیستم دادرسی الکترونیکی اقدام نموده که این اقدام برای کاهش مراجعات مردمی به کلانتری ها و دادسراها، کاهش هزینه ها، مدیریت منابع انسانی است و به نیروهای قضائی و انتظامی این امکان را می دهد تا با تسریع در خدمات رسانی، موجب افزایش رضایتمندی مردم شوند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا  مطرح کرد: در حال حاضر با اراده قوی ای که در قوه قضائیه  و ناجا  وجود دارد،در حال توسعه این فناوری در کلیه رده های انتظامی در سراسر کشور هستیم. 

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: اولویت ناجا برای اجرای  این طرح، استفاده مناسب و منطقی از دانش،تجهیزات و فناوری ها  و ...برای بالابردن کیفیت خدمات،ماموریت ها و کاهش خطاهای انتظامی و هزینه های مادی و معنوی است.

وی در پایان با بیان اینکه پلیس پیشگیری با توسعه و تقویت فناوری های نوین برای رسیدن به پلیس مقتدر و تراز جمهوری اسلامی پیشگام است، ابراز امیدواری کرد که با توجه جدی‌تر مسئولان مربوطه و تامین اعتبارات بیشتر برای این طرح، به صورت جدی به دنبال ارتقای این طرح هستیم تا بتوانیم به روند اجرای آن شتاب بیشتری بخشیده و سطح کمی و کیفی آن را نیز افزایش دهیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون