نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/5      9:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:458


نسخه چاپی
توریست گمشده به آغوش خانواده بازگشت
گروه استان ها – تهران بزرگ – معاون عملیات پلیس پایتخت گفت: توریستی که اعضای خانواده اش را در تهران گم کرده بود با تلاش کارکنان مرکز فوریت های پلیسی 110 به خانواده اش رسید.
 

سردار "پرویز یعقوبی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به تشریح جزئیات این خبر پرداخت و گفت: چند شب پیش یک زن توریست با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفت و زمانی که اپراتور مرکز پاسخگوی تلفن بود متوجه شد که از آن سوی خط این توریست سعی دارد به زبان عربی مقصود خود را بیان کند.

این مقام ارشد انتظامی، عنوان داشت: بلافاصله با هماهنگی های انجام شده معاون تیم مرکز 110 که به زبان عربی مسلط بود با این توریست به مکالمه پرداخت که طی آن مشخص شد وی که به همراه خانواده اش به تهران آمده و قصد سفر به مشهد مقدس  را داشت در یکی از ایستگاه های اتوبوس تندرو(بی آر تی) به همراه دخترش، اشتباها پیاده شده در حالی که همسرش  پیاده نشده است.

وی افزود: با بررسی ها و جستجوهای انجام شده از سوی معاون مرکز 110 پلیس پایتخت، مشخص شد که این توریست در ایستگاه آبشار از اتوبوس پیاده شده و این در حالی است که شماره تلفن همراه همسرش را که به تازگی در تهران خریداری شده بود را نداشت.

معاون عملیات پلیس پایتخت، تصریح کرد: از سوی معاون مرکز 110 پلیس پایتخت، به وی اطمینان خاطر داده شد که در کمترین زمان ممکن به خانواده اش می رسد و متعاقبا با هماهنگی های انجام شده یکی از ماموران گشت موتوری 110 کلانتری محل به ایستگاه اتوبوس تندرو اعزام شد تا مشکل خاصی برای این توریست پیش نیاید و پس از آن مشخصات همسر وی دریافت و پس از هماهنگی با فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی(ره)، شرکت هواپیمایی که بلیت این خانواده را صادر کرده بود، شناسایی شد.

سردار یعقوبی، بیان داشت: در تماس با شرکت هواپیمایی صادر کننده بلیت، شماره تماس همسر این توریست به دست آمد و با وی تماس برقرار که طی آن مشخص شد وی چند خیابان پایین تر از ایستگاهی که همسرش به اشتباه پیاده شده از اتوبوس خارج شده و سراسیمه به دنبال همسر و دخترش می گردد.

وی اظهار داشت: پس از چند دقیقه مشخصات محل حضور همسر و دختر این مرد به وی اعلام شد و با هماهنگی های لازم یکی از ماموران گشت انتظامی کلانتری 105 سنایی وی را به محل رساند و این خانواده از نگرانی رها شدند که پس از دیدار اعضای این خانواده با یکدیگر طی تماسی با مرکز فوریت های پلیسی 110 از عملکرد مناسب و دقیق کارکنان پلیس پایتخت تقدیر و تشکر به عمل آمد.

سردار یعقوبی در پایان ضمن اعلام این مطلب که مرکز فوریت های پلیسی 110 کانال ارتباطی پلیس و شهروندان است، خاطرنشان کرد: این مرکز به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات انتظامی، ترافیکی و اجتماعی به شهروندان است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون