نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/5      10:21:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:100


نسخه چاپی
1/ نشست خبری رئیس پلیس راهور ناجا
یکم تا سوم تیرماه؛ 64 نفر جان خود را در تصادفات از دست داده اند
گرو ه ناجا – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: از یکم تا سوم تیرماه ، 64 نفر جان خود را در تصادفات از دست دادند و در این فاصله هزار و 375 نفر نیز مصدوم شدند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "سیدکمال هادیانفر" در نشست خبری با اشاره به اقدامات و تلاش گسترده پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا برای کاهش تصادفات و جان باختگان حوادث جاده ای و افزایش انضباط ترافیکی اظهار داشت: 33 دستگاه و سازمان متولی توسعه انضباط ترافیکی و کاهش حوادث جاده ای در کشور هستند. ترافیک ، روان سازی ، ایمنی خودرو و جاده ها از مباحث مهمی است که این 33 دستگاه باید به آن بپردازند و همگام و همسو با پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا برای کاهش تصادفات و جان باختگان تلاش کنند.

وی با گریزی به آمار جان باختگان تصادفات در سال گذشته افزود: در سال 97، 17 هزار و 181 نفر در تصادفات جاده ای، جان خود را از دست دادند و در این میان 365 هزار نفر نیز مجروح و مصدوم شدند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: امروزه ترافیکی یکی از دغدغه های مهم جوامع بشری است و شاهدیم که سالانه 3. 1 میلیون نفر در دنیا جان خود را به دلیل تصادف از دست می دهند که 3 عامل انسان، جاده و وسیله نقلیه در وقوع حوادث جاده ای موثر ند که در این میان عامل انسانی سهم 92 درصدی دارد.

سردار هادیانفر بیان کرد: در حال حاضر در هزار و چهل شهر کشور ، حوزه "ترافیک شهری" پلیس راهور فعال است، از طرفی 200 هزار کیلومتر وسعت جاده های شهری و فرعی می باشد و 91 درصد تردد های کشور در این وسعت از جاده ها صورت می گیرد و سهم ناوگان هوایی و ریلی فقط 9 درصد است بنابراین با توجه به این حجم از تردد ها باید زیرساخت های جدی کشور تقویت شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 22 میلیون و 270 هزار و 187 دستگاه خودرو و 11 میلیون دستگاه موتورسیکلت فعال در کشور داریم، همچنین 41 میلیون دارای گواهینامه در کشور وجود دارند که این افراد یا گواهینامه موتورسیکلت یا گواهینامه از نوع پایه یک و پایه دو دارند.

این مقام عالی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح آمار تصادفات و جان باختگان دو ماهه اخیر سال جاری پرداخت و افزود: در دو ماهه اخیر براساس آمار پزشکی قانونی، 2 هزار و 584 نفر در تصادفات درون و برون شهری جان خود را از دست داده اند و این معادل میانگین روزانه 25 نفر کشته است.

وی یادآور شد: از این جامعه آماری کشته شدگان در دو ماهه اخیر، 9 نفراز سرنشینان در سنین کودکی بودند.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از کمربند ایمنی در ترددهای شهری و جاده ای افزود: متأسفانه در ترددهای درون شهری معادل 6. 4 ( 30کشته ) افزایش به ویژه در بزرگراه ها و آزادراه ها داشته ایم، از طرف دیگر در ترددهای برون شهری  و جاده ای میزان جان باختگان 9 درصد معادل 181 نفر کاهش را شاهد بوده ایم.

وی در تحلیل و آنالیز روند جان باختگان تصادفات در دو ماهه اخیر سال جاری یادآور شد: 54 درصد فوت اولیه مربوط به " سرصحنه " تصادف و 6 درصد حین انتقال به مراکز درمانی و 39 درصد در مراکز درمانی جان خود را از دست داده اند.

سردار هادیانفر با اشاره به سهم 25 درصدی واژگونی در وقوع تصادفات و جان باختگان یادآور شد: سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز محور اصلی وقوع واژگونی است. به طوری که در تعطیلات عید سعید فطر این سهم  به 40 درصد نیز افزایش یافت.

این مقام عالی انتظامی خاطر نشان کرد: در سه ماهه اول سال جاری 2 هزار و 368 راننده مقصر باعث جان باختن 3 هزار و 863 هموطن شدند؛ یعنی هر راننده مقصر باعث جان باختن 6/1 نفر شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا تصریح کرد: متأسفانه از اول تیرماه تا دوشنبه 3 تیرماه 64 نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست داده و هزار و 375 نفر نیز مجروح و مصدوم شده اند.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون