نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/5      14:46:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:171


نسخه چاپی
/اختصاصی
اقتدار پلیس به بهانه تضییع حقوق افراد نباید مخدوش شود
گروه ناجا – رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برخی در انجام ماموریت مرتکب خطا می شوند که باید بدون اغماض با آن فرد برخورد شود اما نباید به بهانه تضییع حقوق افراد اقتدار پلیس مخدوش شود.

 

"مجتبی ذوالنور" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس درخصوص اتفاق اخیر در پارک پلیس منطقه تهرانپارس اظهار داشت: وظیفه ذاتی پلیس مقابله با جرایم مشهود است در همه موارد قانون باید رعایت و مجریان قانون نیز مورد احترام قرار بگیرند.

وی ادامه داد: ممکن است برخی در انجام ماموریت مرتکب خطا شوند که باید بدون اغماض با آنها برخورد شود البته در این بین حقوق مردم نیز باید حفظ شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به بهانه تضییع حقوق افراد نباید صلابت و اقتدار پلیس مخدوش شود و در جریان اتفاقات توسط برخی از افراد علیه منافع ملی عقده گشایی شود.

ذالنور با تاکید براینکه اقتدار و صلابت پلیس باید در مقابله با قانون شکنی حفظ شود، گفت: پلیس باید در انجام ماموریت های خود با افرادی که سبب ایجاد فساد در جامعه می شوند، با رافت اسلامی و روحیه خدمتگزاری برخورد کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بحمداله پلیس با وجود مشکلات و هجمه های بسیار در تمامی موارد به وظایف خود به خوبی عمل کرده بنابراین لازم است باتوجه به تمامی انتظارات، نیروی انتظامی مورد حمایت بیشتر قرار بگیرد و همه امکانات لازم و هزینه های مربوطه برای آن ها فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه پلیس نیازمند نیروهای فرهیخته است، عنوان کرد: برای اینکه مامور نیروی انتظامی مجبور نشود به صورت فیزیکی با افراد خاطی برخورد کند باید تمامی تجهیزات برای آن ها فراهم شود.

ذوالنور همچنین تاکید کرد: اگر ماموری حین انجام وظیفه مرتکب اشتباه شد، نیروی انتظامی موظف است علاوه بر وظیفه ذاتی خود با مامور خاطی جداگانه و طبق قانون برخورد کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون