نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/5      16:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:162


نسخه چاپی
برداشت غیرمجاز 70 میلیاردی از حساب یکی از ادارات دولتی
گروه استان ها – زنجان - فرمانده انتظامی استان از برداشت غیرمجاز 70 میلیاردی از حساب یکی از ادارات دولتی و دستگیری دو متهم در این رابطه خبرداد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار " رحیم جهانبخش " در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت نماینده حقوقی یکی از بانک های استان زنجان مبني بر برداشت مبلغ 70 ميليارد ريال از حساب یکی از ادارات دولتی، موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران پليس فتا استان قرار گرفت.

وی به هماهنگی های لازم با مقام قضائی در این رابطه اشاره و بیان کرد: ماموران پلیس فتا با انجام تحقیقات و بررسي ادله های جرم، دریافتند این برداشت‌ها طي 14 فقره به مبلغ 5 میلیارد ريال جمعاً 70 ميليارد ريال از حساب یکی از ادارات مرکزی انجام و به حساب بانکي یکی از طلا فروشان واريز شده است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه پس از مشخص شدن موضوع بلافاصله حساب مقصد و وجوه منتقل شده مسدود شد، گفت: با انجام اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی، دو نفر از متهمان به هویت‌های معلوم شناسایی و طی عملیات ضربتی در مخفیگاه شان دستگیر شدند. 

سردار جهانبجش ادامه داد: متهمان در تحقیقات پلیسی، منکر هرگونه جرمی شدند اما پس از مواجهه با مستندات و ادله پلیسی به جرم خود اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد متهم اصلی در بانک فوق به عنوان نیروی خدماتی مشغول کار بوده که با طراحی نقشه قبلی ضمن سرقت رمز کاربری یکی از تحویلداران بانک، وجوه برداشت شده را به حساب یکی از طلا فروشان استان زنجان انتقال داده و سپس اقدام به خرید 15 کيلوگرم طلاي آب شده کرده بود.

سردار جهانبخش در خاتمه گفت: متهمان در تحقیقات پلیسی اعتراف کردند که قصد داشتند پول ها را پس از تبدیل به طلا، آن را به خارج از کشور منتقل کنند که با اقدام به موقع پلیس فتا زنجان دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون