نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/6      11:30:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:430


نسخه چاپی
رد رشوه 600 دلاری
گروه استان‌ها - گيلان - رئيس بازرسي فرماندهي انتظامي استان از صحت عمل و رد رشوه 600 دلاري ماموران وظيفه‌شناس پليس آگاهي رضوانشهر خبر داد.

سرهنگ " وهاب محسن‌نژاد " در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در تشريح جزئيات اين خبر گفت: ماموران پليس آگاهي رضوانشهر پس از دريافت اخباري مبني بر اينكه يك تيم 4 نفره غير بومي با دو دستگاه خودروی سمند و پژو 405 داراي رفت و آمدهاي مشكوكي در شهرك چوكا این شهرستان هستند بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

اين مقام انتظامي ادامه داد: در مرحله اول ماموران با استعلام پلاك خودروها از سامانه پليس آگاهي دریافتند كه خودرو ها داراي دستور توقيف به علت سرقت به عنف، صادره از شعبه دوم بازپرسي دادسراي آبادان هستند.

وی افزود: در ادامه ماموران با هماهنگي‌ مرجع قضائي و كسب مجوزهاي لازم با تيمي متشكل از ماموران شهرستان رضوانشهر به سرپرستي فرمانده این شهرستان به محل مورد نظر اعزام و ضمن توقیف خودروها، 4 نفر به هويت‌هاي مشخص كه سه نفر آنها مرد و يكي ديگر خانم و جملگي اهل آبادان بودند را با رعايت كليه موازين شرعي و قانوني و حقوق شهروندي دستگير و به مقر پليس انتقال دادند.

سرهنگ محسن‌نژاد تصریح کرد: ماموران در ادامه با بررسي بيشتر و استعلام كد ملي متهمان دستگير شده از سامانه‌هاي ناجا مشخص کردند كه 3 نفر از متهمان سوابق كيفري همچون سرقت، اخاذي و سرقت به عنف در پرونده دارند.

محسن‌نژاد اظهار داشت: يكي از متهمان دستگير شده حين تشكيل پرونده و بازجويي در مقر انتظامي براي رهايي از پيگرد قضائي و آزادي غيرقانوني مبلغ 600 دلار امريكا به ارزش 78 میلیون و 600 هزار ریال به ماموران انتظامي به عنوان رشوه پيشنهاد مي‌دهد.

رئيس بازرسي فرماندهي انتظامي استان گيلان در پايان با اشاره به اينكه پيشنهاد رشوه با عزت نفس و صحت عمل ماموران انتظامي رد، مراتب صورتجلسه و متهمان به مراجع قضائي معرفي شدند از شهروندان خواست، هرگونه انتقاد، پيشنهاد، تقدير، شكايت و يا درخواست از پليس را با سامانه مردمي 197 در ميان بگذارند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون