نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/6      11:52:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:98


نسخه چاپی
صدور حکم عاملان شهادت مامور پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان
گروه استان ها _اصفهان- رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه دستگاه قضائی همیشه حامی و پشتیبان ماموران نیروی انتظامی در برابر هنجارشکنان و قانون شکنان است از صدور حکم قاطع برای عاملان شهادت مامور پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خبر داد.

دکتر "محمد رضا حبیبی" به مناسبت هفته قوه قضائیه طی گفت و گویی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: بحمد اله در اصفهان یک همکاری و هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه قضائی و نیروی انتظامی استان وجود دارد و ثمره این همکاری و تعامل نیز عاید عموم مردم می شود.

برگزاری جلسات تعاملی مسئولان قضائی و نیروی انتظامی

وی به دستورالعملی در خصوص برگزاری جلسات تعاملی بین مسئولان دستگاه قضائی و نیروی انتظامی در استان ها اشاره کرد و اظهار داشت: در صدد هستیم که این جلسات را فعال کرده و حد اقل به صورت فصلی و حتی اگر بتوانیم به صورت 2 ماه یک بار این جلسات را تشکیل دهیم تا در آن هم عزیزان نیروی انتظامی و همکاران من در دستگاه قضائی دوریک میز کنار هم بنشینند و در خصوص مسائل و مشکلات پیرامون پیش برد هرچه بهتر پرونده ها تصمیم گیری لازم را انجام داده و در جهت حفظ امنیت مردم تلاش کنند.

وضعیت مطلوب امنیت استان اصفهان

حبیبی در ادامه وضعیت امنیتی استان را بسیار مطلوب عنوان کرد و اظهار داشت: امنیت بسیار خوب استان را باید نتیجه همکاری صمیمی و تنگاتنگ بین مسئولان دستگاه قضائی و نیروی انتظامی و بقیه دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی که در این موضوع دخیل هستند ارزیابی کرد.

عزم جدی پلیس و دستگاه قضائی برای برخورد با برهم زنندگان امنیت مردم

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه عزم پلیس و دستگاه قضائی برای برخورد با برهم زنندگان امنیت مردم جدی است اظهار داشت: در مقابل معدود افرادی که بخواهند امنیت و آسایش مردم را به هم بریزند در قالب هر نوع اقدام و عملی که باشد و قانونگذار و شارع مقدس آن را منع کرده باشد با هیچ کس تعارفی نداریم و قطعاً هم ماموران ناجا و هم قضات با قاطعیت و جدیت تمام به وظایف خود عمل خواهند کرد.

اختیارات ویژه قانون به نیروهای انتظامی

وی با بیان اینکه قانونگذار در جرایم مشهود اختیارات ویژه ای را به نیروی انتظامی داده است که هر زمان جرایم مشهود را مشاهده کردند براساس آن اقدام لازم را انجام دهند افزود: مواردی هم داشتیم که دادستانی اختیاراتی را با مدت زمان معین که قانون اجازه می دهد به نیروهای انتظامی داده است و ما از این که بتوانیم دست نیروهای انتظامی را در برخورد با هنجارشکنان به ویژه اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه باز بگذاریم هیچ گونه مشکل و محدودیتی نداریم.

الکترونیکی شدن رسیدگی به پرونده های قضائی

حبیبی در ادامه پیرامون اقدامات دستگاه قضائی برای الکترونیکی شدن رسیدگی به پرونده های قضائی به منظور صرفه جویی در وقت نیروهای کلانتری ها اظهار داشت: در این زمینه استفاده از سیستم الکترونیکی و ابلاغ الکترونیکی را باید اقدام بسیار مهمی در دستگاه قضائی دانست.

وی افزود: در گذشته بخش مهمی از وقت ماموران کلانتری ها صرف این می شد که اوراق قضائی را به دست ارباب رجوع برسانند، خوب الآن از طریق سیستمی این اوراق به آن ها ارسال می شود و همین کار باعث شده تا زحمت زیادی از دوش نیروهای انتظامی برداشته شود که هم سرعت کار را خیلی بالا برده و هم سبب شده تا ماموران کلانتری ها به ماموریت های اصلی و مهمتر خود برسند.

برخورد قاطع دستگاه قضائی با متعرضان به نیروهای انتظامی

رئیس کل دادگستری به موضوع تعرض به ماموران پلیس اشاره کرد و اظهار داشت: هر کسی در هر جایی که بخواهد مانع از انجام وظیفه ماموران پلیس شده و یا به او تعرض و توهین و حرمت جایگاه پلیس را زیر پا بگذارد دستگاه قضائی قاطعانه با این شخص برخورد خواهد کرد.

صدور حکم قاطع و قطعی برای عاملان شهادت مامور پلیس اصفهان

وی به موضوع حادثه درگیری سال گذشته عده ای از مجرمان با ماموران نیروی انتظامی به منظور آزاد سازی یک قاچاقچی مواد مخدر اشاره کرد و افزود: در این حادثه عده ای از همدستان یک قاچاقچی که توسط ماموران پلیس در حال انتقال به زندان بود با ایجاد درگیری مانع از اجرای حکم شده و باعث به شهادت رسیدن ستوانیکم شهید "محمود رفیعی" از افسران جان برکف پلیس مبارزه با مواد مخدر استان  شدند.

وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهادت این مامور پلیس خاطر نشان کرد: پرونده عاملان شهادت این مامور پلیس با سرعت پیگیری شد و حکم قاطع نیز برای مجرمان صادر و پیگیر هستیم تا مراحل بعدی پرونده به صورت خارج از نوبت رسیدگی و تا اجرای قطعی حکم اشد مجازات برای این افراد پای آن ایستاده ایم و مطمئن باشید که در این زمینه کوتاه نخواهیم آمد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون