نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/9      7:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:298


نسخه چاپی
دروغ پردازی رسانه ای برای به حاشیه بردن مراسم باشکوه تشییع شهدا در پایتخت/ هدف از طرح ادعای عجیب "افزایش سرقت در تشییع شهدا" چیست؟
گروه ناجا- یک پایگاه خبری در توجیه ادعای خود اعلام کرد: "گزارش‌ از کلانتری ۱۴۸ تهران نشان از حضور جمع بزرگی از مال باختگان در حاشیه این مراسم باشکوه دارد. افرادی که طعمه جیب‌بر‌ها و سارق‌هایی شده بودند که ازدحام جمعیت را مجال خوبی برای فعالیت خود یافته و سرقت‌هایی پرشمار را رقم زدند."

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک روز بعد از تشییع باشکوه شهدای گمنام در تهران یک پایگاه خبری مدعی اصولگرایی که در اخبارش عموما رویکرد اصلاحاتی دارد در جدیدترین اقدامش خبری برای به حاشیه بردن مراسم تشییع شهدا منتشر کرده که باعث تعجب همگان شد؛ این پایگاه خبری در خبری مشکوک مدعی شد که کلانتری 148 در روز تشییع شهدا روز پرکار و شلوغی داشته است.

این پایگاه خبری در توجیه ادعای خود اعلام کرده "گزارش‌ ها از کلانتری ۱۴۸ تهران نشان از حضور جمع بزرگی از مال باختگان در حاشیه این مراسم باشکوه دارد. افرادی که طعمه جیب‌بر‌ها و سارق‌هایی شده بودند که ازدحام جمعیت را مجال خوبی برای فعالیت خود یافته و سرقت‌هایی پرشمار را رقم زدند.

سرقت‌هایی که یکی از مأموران کلانتری شمار موارد ثبت شده شان را تا ظهر دیروز، بالغ بر ۲۲۰ مورد ذکر کرده و تأکید دارد که مال باختگان، عموما زنانی هستند که در مراسم تشییع شهدا حضور یافته بودند و طعمه سارقان شدند. سرقت‌هایی که اغلب شامل گوشی تلفن همراه این زنان بوده و موجب شده موج بزرگی از مال باختگان روانه این کلانتری شوند."

فارغ از بررسی دلیل درج این خبر که احتمالا یکی از دلایل اصلی آن به حاشیه بردن حضور مردم در تشییع شهدا است پیگیری های خبرنگار دانا نشان می دهد که این ادعا صرفا یک دروغ است و اساسا چنین موضوعی صحت ندارد و معلوم نیست این پایگاه خبری با چه دلیل و هدفی اقدام به انتشار این خبر کرده است.

در همین رابطه مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت هم با تکذیب خبری ، مبنی بر اینکه در مراسم تشییع شهدای تازه تفحص شده تعداد زیادی گوشی تلفن همراه شرکت کنندگان این مراسم به سرقت رفته است ، اعلام کرده که سرهنگ لطیفی رئیس کلانتری ۱۴۸ انقلاب اسلامی - که مراسم در حوزه استحفاظی این کلانتری انجام شد- با رد این خبر ، بیان داشت در روز ۵ شنبه (روز تشییع شهدای تازه تفحص شده) مانند روزهای عادی چند فقره سرقت به ما گزارش داده شد که موضوع در دستور کار ماموران کلانتری قرار گرفت.لذا این خبر که به نقل از یک منبع ناشناس منتشر شده است کاملا کذب می باشد.

حالا باید منتظر ماند و دید که مسئولان این رسانه چه توجیهی در مورد این خبر خواهند داشت و مسئولان نظارتی در دولت و وزارت ارشاد و سایر دستگاه های مربوطه چه برخوردی با این موضوع خواهند کرد.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون