نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/9      13:32:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:173


نسخه چاپی
سال 97 از امن ترین سال ها در ایران بود/ بیش از 90 درصد مردم به موضوع حجاب اعتقاد دارند/ ناجا با قدرت، مشروعیت و مقبولیت وظایف خود را انجام می دهد
گروه استان ها – سمنان – جانشین فرمانده ناجا گفت: دشمن سال 97 را سال براندازی نام نهاده بود که همه شاهد بودیم که هیچ کاری از پیش نتوانست ببرد و آن سال یکی از امن ترین سال ها در ایران بود.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "ایوب سلیمانی" در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان سمنان با سلام و تحیت به قطب عالم امکان حضرت مهدی (عج) و آرزوی سلامتی همراه با طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و عرض تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) و حادثه هفتم تیرماه، اظهار داشت: همان طور که شاهدیم استان سمنان از جهات مختلف در موضوع امنیت، شاخص های مناسبی دارد و در این میان قطعا مردم دین مدار، قانون پذیر و فرهیخته استان به همراه مسئولان زحمتکش و پر تلاش و نیز همکاران بنده در این موضوع تأثیرگذار بوده اند که همین جا وظیفه داریم از همه عزیزان تشکر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی مأموریت مصوبش حفظ وحدت و ارتقاء نظم و امنیت جامعه و پاسداری از ارزش های انقلاب است؛ که در اصل اساسی ترین و به نوعی ابتدایی ترین نیاز مردم و نیز حراست از آرمان ها و ایمان آحاد جامعه به شمار می آید که این افتخار بزرگی است که در همه دوران ها دارای اهمیت می باشد و همچنین در صدر مسئولیت هایی است که فرد و یا سازمانی مفتخر به انجام آن خواهد شد.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه هر عملی که کمک کند تا بشر در مسیر حرکت به سیر الی الله و عمل ممدوح و درست حرکت کند، واجب و مستحب و هر عملی که انسان را از این مسیر منحرف کند به نوعی گناه محسوب شده ، گفت: همه پیامبران آمدند که انسان را در مسیر درست هدایت کنند و هر بشری که عارف به عمل و رسالت خودش باشد قطعا عاقبتش ختم به خیر خواهد شد و هر عملی که به دلیل جهل صورت گیرد، دچار مشکلاتی خواهد شد که جامعه امروزی گرفتار آن است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی قرار است آرامش و امنیت را به جامعه هدیه کند یعنی این اطمینان باید باشد که ما پلیسی داشته باشیم به همه موضوعات اشراف داشته و دارای اقتدار لازم و همراه رأفت باشد و این را پلیس در تراز انقلاب اسلامی می نامند.

سردار سلیمانی گفت: پلیس باید قطعا عارف، بصیر و عامل به اقتضائات انقلاب باشد و به عنوان سرباز مجاهد در راه انقلاب اسلامی قدم بردارد و در این مسیر از جان خود خواهد گذشت.

این مقام عالی انتظامی اضافه کرد: ما در راستای رسیدن به پلیس در تراز انقلاب 22 مولفه تعیین کرده ایم و تمام هم و غم خود را برای رسیدن به این مولفه ها به کار خواهیم بست.

وی خاطرنشان کرد: در چندین دیداری که با مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا داشته ایم، ایشان فرمودند: "من از وضعیت نیروی انتظامی مطلعم  و برنامه های مناسبی در نظر گرفته شده که باید آنها را با سرعت بیشتری پیش ببرید" .

سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی که دشمن تمام هدف خود را برای ضربه به نظام مقدس ما به کار گرفته، امنیت برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که دشمن بعد از 40 سال جز سرافکندگی برای خود و بالندگی و پیشرفت برای کشور ما ندیده است.

وی تصریح کرد: ملت غیور و فهیم ما بر این باور هستند، تنها فردی که می تواند جامعه را از شر دشمنان رهایی بخشیده و از گردنه های سخت عبور دهد شخص مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا است و از سوی دیگر انقلاب را با تمام وجود و ارزش های آن می خواهند .

جانشین فرمانده ناجا، شاخص های انقلاب اسلامی را استکبارستیزی ، ستاندن حق مظلوم از ظالم، رسیدگی به فقرا و مبارزه با فساد عنوان کرد و گفت: گرچه بعضی از مردم گلایه ها و مشکلاتی دارند ولی این را به پای کل نظام نخواهند گذاشت.

سردار سلیمانی اضافه کرد: دشمن سال 97 را سال براندازی نام نهاده بود که همه شاهد بودیم با هدایت های پیامبرگونه مقام معظم رهبری ، برکت خون شهدا و مجاهدت های نیروهای مسلح، دشمن هیچ کاری از پیش نتوانست ببرد و سال 97 یکی از امن ترین سال ها در ایران بود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه دشمن امروز هیچ رخنه ای نمی تواند در حوزه دفاعی و امنیتی ما داشته باشد، خاطر نشان کرد: فرماندهان ارتش آمریکا بارها خواسته اند تا توان نظامی جمهوری اسلامی ایران را محک بزنند که با شکست های مفتضحانه در مقابله حزب الله لبنان و غزه و اخیرا نیز در نابودی پهپاد جاسوسی آنها روبه رو شدیم.

وی اضافه کرد: امروز حمله دشمن به هیچ وجه نمی تواند مقابله با نیروهای مسلح ما باشد و تنها به سمت ارزاق عمومی مردم و سلامت و کالاهای اساسی هجمه آورده و به نوعی آن را برای خود ابزار قرار داده است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه امروز دشمن در صدد است تا کشور ما را در موضوعات داخلی و حتی پدیده های هنجارشکنانه که در بسیاری از جوامع  ابزاری برای ضربه به نظام و انقلاب است مورد هجمه قرار دهد که خوشبختانه به هیچ کدام از این اهداف دست پیدا نکرده است.

این مقام ارشد انتظامی، احساس ناامنی مجرمان حرفه ای را از دیگر اقدامات پلیس عنوان کرد و گفت: نیروی انتظامی همواره سعی می کند با قدرت، مشروعیت و مقبولیت وظایف خود را به نحو مطلوب انجام دهد.

جانشین فرمانده ناجا افزود: امروز مردم به صداقت، خدمت، اقتدار و محبوبیت پلیس اعتقاد دارند و از بین 35 دستگاه، نیروی انتظامی چهارمین دستگاهی است که توانسته رضایت عمومی را کسب کند؛ این در حالی است که دستگاه های قبل از ما تنها نقش خدماتی را ایفا می کنند ولی نیروی انتظامی به صورت روزانه با مردم در ارتباط می باشد.

این مقام عالی انتظامی خاطر نشان کرد: امروز مردم ایران بیش از 90 درصد بر موضوع حجاب و پوشیدگی اعتقاد دارند و ما قطعا با کسانی که بخواهند با برنامه قبلی ارزش های مردم را به سخره بگیرند که البته تعداد آنها بسیار ناچیز است، برخورد قاطع خواهیم کرد چرا که طبق نص صریح قانون جرم بوده و برخورد با مجرم وظیفه قانونی نیروی انتظامی است.

جانشین فرمانده ناجا در ادامه به اولویت های نیروی انتظامی در سال جاری اشاره کرد و افزود: مقابله با ناهنجاری ها، پیشگیری از سرقت، مبارزه با قاچاق کالا، برخورد با جرایم در فضای مجازی و ... از اولویت های تعیین شده در سال جاری خواهد بود.

سردار سلیمانی با اشاره به این موضوع که همه می دانیم در چه برهه حساس از تاریخ جمهوری اسلامی ایران قرار داریم، گفت: همواره مصمم هستیم تا از امنیت اجتماعی مردم و ارزش های آنها که محصول مجاهدت های گوناگون بوده دفاع کنیم و شاهد این ادعای ما تقدیم بیش از 4 هزار شهید بعد از انقلاب بوده که این نشان می دهد تا آخر بر این پیمان و بیعت خواهیم ماند.

وی با اشاره به خدمات انجام گرفته توسط سردار قاسمی، گفت:: حقیقتا شخص سردار قاسمی در این استان زحمات بسیاری کشیده و امیدواریم در سمت جدید وی نیز شاهد موفقیت باشیم و همچنین برای سرهنگ "عبداله حسنی" فرمانده انتظامی جدید استان نیز آرزوی توفیق داریم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون