نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/9      14:18:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:222


نسخه چاپی
صداقت و امانت داري دو ويژگي بارز نيروي انتظامي/مردمي بودنتان را قدر بدانيد
گروه استان ها-سمنان- نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان با بيان اينكه صداقت و امانت داري دو ويژگي بارز نيروي انتظامي است، خطاب به فرماندهان و كاركنان ناجا تاكيد كرد: مردمي بودنتان را قدر بدانيد كه مردم حامي شما هستند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار" ايوب سليماني " در سفر يك روزه خود كه به منظور معرفي فرمانده جديد انتظامي استان انجام شده با آيت الله " سيد محمد شاه چراغي " نماينده ولي فقيه در استان ديدار و گفت و گو كرد.

سردار سليماني ماموريت هاي نيروي انتظامي را در دوبخش كلي تامين امنيت و نظم براي مردم و پاسداري از ارزش هاي اسلامي دسته بندي كرد و گفت: تنها دو نهاد نيروي انتظامي و سپاه پاسداران وظيفه دفاع از ارزش هاي انقلاب را رسما برعهده دارند.

وي اين دو ماموريت بزرگ را حساس و پيچيده خواند و با بيان اينكه امنيت نياز اصلي زندگي اجتماعي است افزود: بي ترديد بدون وجود امنيت پايدار توسعه ابعاد ديگر جامعه با مشكل مواجه خواهد شد.

اين مقام ارشد انتظامي ملت بزرگ ايران را ملتي ارزشمند توصيف و تصريح كرد: مردم ما به ارزش ها و آرمان هاي انقلابي و اسلامي ايمان دارند و مي خواهند پرچم اين ارزش ها در جامعه بر افراشته باشد.

سردار سليماني ، پليسي را شايسته اجراي اين ماموريت هاي مقدس و ارزشمند دانست كه خود در تراز انقلاب اسلامي باشد.

وي به فرمايشات رهبر معظم انقلاب در ديدار با فرماندهان ناجا اشاره و اضافه كرد: حضرت آقا علاوه بر اقتدار كه ويژگي همه پليس هاي جهان است انتظار دارند، نيروي انتظامي يار مهربان مردم باشد.

جانشین فرمانده ناجا در ادامه به بخش هاي ديگري از فرمايشات فرمانده معظم كل قوا اشاره كرد و گفت: طبق فرمايش ايشان ناجا بايد نماد اشداء علي الكفار، رحماء بينهم باشد.

سردار سليماني برخورد قاطع و سخت با مجرمان حرفه اي و سابقه دار از جمله اراذل و اوباش و سارقان مسلح و سوداگران مرگ را ماموريتي روشن توصيف و خاطرنشان كرد: در برخي حوزه ها مهرباني در عين اعمال قانون كمي سخت و پيچيده مي شود.

جانشين فرمانده ناجا افزود: در همين راستا نيروي انتظامي بايد نيروهايي را استخدام ، تربيت و رشد دهد كه در هر دو مقوله مسلط بوده و جمع هر دو وجه را دارا باشند.

وي انتخاب فرماندهان و مديران در نيروي انتظامي را امري حساس دانست و با بيان اينكه براي انتخاب و انتصاب يك فرمانده با تامل و دقت فراوان عمل مي كنيم، ادامه داد: به همين منظور واحدي مستقل داريم كه به امر انتخاب و صيانت از فرماندهان مي پردازد.

سردار سليماني با اشاره به حضور 4 ساله سردار " روح الامين قاسمي " به عنوان فرمانده انتظامي در استان سمنان، عملكرد اين فرمانده را مطلوب و مورد رضايت فرماندهان ناجا برشمرد.

وي با اشاره به انتخاب سرهنگ  " عبداله حسني " به عنوان فرمانده جديد استان سمنان، ابراز اميدواري كرد که اين روند مناسب در ارائه خدمات انتظامي به مردم و تامين امنيت استان ادامه يابد.

سردار سليماني ضمن قدرداني از حمايت هاي هميشگي و زبانزد آيت الله شاه چراغي از نيروهاي انقلابي و مجاهد در سراسر كشور به ويژه پليس استان، بیان کرد: اين حمايت ها موجب دلگرمي و استحكام گام هاي پليس در ميدان مبارزه با پليدي ها خواهد شد.

در ادامه اين نشست كه با حضور آيت الله " مهدي احدي " سخنران برجسته كشوري و عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم همراه بود، آيت الله شاه چراغي اظهار داشت: دو فضيلت اخلاقي از همه فضايل بالاتر و برتر است؛ يكي صداقت و ديگري امانت داري است.

وي با بيان اينكه امروز شاهد تبلور اين دو فضيلت بزرگ در نيروي انتظامي هستيم و پليسي امين و صادق را مي بينيم، تاكيد كرد: به بركت همين ويژگي ها ناجا در جامعه خوشنام است و بايد براي حفظ اين خوشنامي تلاش كرد.

نماينده ولي فقيه در استان سمنان در ادامه سردار قاسمي را آغازگر تحولي جدي در عرصه خدمات انتظامي و تامين امنيت در استان معرفي و ضمن قدرداني از تلاش هاي اين فرمانده لايق، تاكيد كرد: مردم نيز از كار وي و همكارانشان رضايت داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبري رضايت مردم را مقدمه رضايت الهي خواند و گفت: سردار قاسمي اکنون امانت فرماندهي را به سرهنگ حسني واگذار مي كند كه براي ايشان نيز آرزوي توفيق در خدمت به مردم را داريم.

شاه چراغي با بيان اينكه از سردار قاسمي جز صداقت و امانت، بنده چيز ديگري نديدم، تاكيد كرد: مردم سمنان مردمي خوب و مومن هستند و همواره قدردان خدمتگزاران واقعي هستند.

آيت الله شاه چراغي وظيفه و ماموريت نيروي انتظامي را بسيار سنگين توصيف كرد و گفت: اين پيچيدگي در استان سمنان چند برابر است، چرا كه سمنان وسعتي بسيار دارد و از همين رو بايد پليس سمنان در همه حوزه ها به ويژه نيروي انساني تقويت شود.

امام جمعه سمنان در پايان به فرماندهان نيروي انتظامي و كاركنان سبزپوش ناجا توصيه كرد: مردمي بودنتان را قدر بدانيد و همواره در كنار مردم و حامي آنان باشيد كه مردم حامي اصلي شما هستند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون