نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/9      15:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:783


نسخه چاپی
اجرای دومین مرحله طرح کاشف پلیس آگاهی در پایتخت
گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای دومین مرحله از طرح کاشف، گفت: در این طرح ۲۴۷ سارق دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین رحیمی" در حاشیه برگزاری دومین مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی پایتخت، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت : این مرحله از طرح پلیس پایتخت توسط همکارانم در پلیس آگاهی در سطح شهر تهران بزرگ انجام شد.

وی با بیان اینکه در این طرح ۲۴۷ تن از سارقان دستگیر شده در قالب ۵۴ باند اقدام به فعالیت می‌کردند تصریح کرد: در این راستا اعضای 16 باند اقدام به سرقت از منازل و اماکن و ۱۴ باند اقدام به سرقت خودرو و موتور سیکلت می کردند.

سردار رحیمی افزود: در این طرح ۵ باند جعل اسناد و ۳ باند سرقت مسلحانه منهدم‌شد؛ همچنین ۱۳۱ نفر از سارقان دستگیر شده سابقه زندان را در پرونده خود داشتند.

رئیس پلیس پایتخت گفت: ۸۴۵ مورد سرقت به عنف، ۱۸۵ فقره سرقت از منازل و هزار و ۳۴۵ فقره سرقت خودرو و لوازم داخلی آن از جمله مواردی بود که در این طرح مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی در ادامه به دستگیری اعضای یک باند سرقت خودروهای نیسان با 100 فقره سرقت اشاره کرد و گفت: اعضای این باند که همگی در یک عملیات ضربتی در تهران دستگیر شده اند، خودروهای نیسان را در محدوده های جنوب خصوصا شهرستان ری به سرقت برده و پس از تغییر در ارکان آن، به شهرستان های مرزی خصوصا سیستان و بلوچستان منتقل می کردند و به فروش می رساندند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: در این طرح همچنین یک باند سرقت موتورسیکلت منهدم شد که اعضای این باند بیش از 150 فقره سرقت در پرونده داشته و با موتورسیکلت های مسروقه در اطراف بانک ها پرسه زده و اقدام به سرقت از شهروندان می کردند.

سردار رحیمی، با اشاره به وضعیت خانمی که مدتی پیش مفقود شده و مجددا توسط پلیس آگاهی پایتخت شناسایی شده بود، بیان داشت: چندی پیش خبری را دریافت کردیم که در آن آمده بود، زنی که در شهرک غرب تهران مفقود شد، متعاقبا طی بررسی های انجام شده ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق شد وی را پیدا کند و در حال حاضر موضوع تحت بررسی پلیس و حال این خانم مساعد است.

رئیس پلیس پایتخت در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به راه اندازی شرکت‌های حمل و نقل اینترنتی و آنلاین که با پلیس امنیت و .... در تماس هستند، به شهروندان توصیه می شود، از وسایل نقلیه عمومی و یا حدالامکان خودروهای مراکز معتبر مسافری استفاده کنند و تحت هیچ شرایطی با خودروهای مسافربر شخصی تردد نکنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون