نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/9      15:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:978


نسخه چاپی
مراقب کلاهبرداری با عنوان آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری باشید
گروه ناجا - معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا گفت: مسافران برای تهیه بلیت به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه و از پرداخت هرگونه وجه و تحویل اسناد و مدارک به افرادی که مدعی اجرای تور با هزینه های پایین هستند، خودداری کنند.

سرهنگ "محمدرضا اکبری" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اظهار داشت: افراد سودجو و کلاهبردار با شروع تعطیلات تابستان از موقعیت سوءاستفاده کرده و برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود دفاتری را با عنوان دفاتر خدمات گردشگری در سطح شهر اجاره می کنند.

وی افزود: این افراد شیاد با اطلاع رسانی در فضای مجازی، ارسال پیامک های تبلیغاتی، چاپ آگهی در مطبوعات یا سطح شهر، اقدام به تبلیغات فریبنده در خصوص "اعزام مسافران و گردشگران در فصل تابستان به شهرها و کشورهای مختلف از طریق تورهای گردشگری" می کنند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا عنوان کرد: در ادامه شهروندان نیز پس از ثبت نام و پرداخت وجه، نسبت به تهیه بلیت اقدام و پس از مراجعه به فرودگاه یا ایستگاه راه آهن پی به جعلی بودن بلیت ها برده و متوجه می شوند شرکت صادر کننده تعطیل و متهمان متواری شده اند.

این مقام انتظامی تاکید کرد: مسافران برای تهیه بلیت به مراکز و آژانس های مسافرتی معتبر که مجوز لازم از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند، مراجعه و از پرداخت هرگونه وجه مالی و تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات فریبنده، مدعی اجرای تور با هزینه های پایین هستند، خودداری کنند و لازم است برای اخذ ویزا شخصاً با ارائه گذرنامه به سفارتخانه ها و مراکز رسمی معتبر مراجعه شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون