نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/10      13:52:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:239


نسخه چاپی
سردار کریمی:
خبرگزاری پلیس باید منبع دیگر رسانه ها باشد/ با مطالبه‌گری تسهیل کننده ماموریت های نیروی انتظامی باشیم/ لزوم تحقق خواسته فرمانده ناجا در انعکاس مطلوب ماموریت های پلیس
گروه ناجا – جانشین معاون اجتماعی ناجا گفت: باهم‌فکری و تبادل اطلاعات باید در سطح یک خبرگزاری مطلوب ظاهر شویم؛ ما تولید کننده و منشا هستیم بنابراین خبرگزاری پلیس باید منبع دیگر رسانه ها قرار بگیرد.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "ابراهیم کریمی" در کارگاه آموزشی مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی ناجا با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری این کارگاه هم‌فکری و تبادل نظر درخصوص اخبار و موضوعات مرتبط با آن است، گفت: با تاکید فرمانده نیروی انتظامی باید زحمات پلیس در تمامی نقاط کشور به خوبی انعکاس و در یک قالب مناسب ظهور پیدا کند تا مخاطب بهره لازم را از آن ببرد و این امر تنها توسط افرادی که در اطلاع رسانی مشغول به فعالیت هستند، تحقق می یابد.

وی با تاکید بر اینکه انتشار اخبار باید تسهیل کننده ماموریت های نیروی انتظامی باشد، ادامه داد: در حال حاضر ماموریت هایی مانند طرح دریا و طرح ناظر1 در کل کشور و ... در حال اجراست بنابراین اگر بتوانیم زمینه های لازم را فراهم کنیم تا ماموریت ها در این رابطه به نحو مطلوبی انجام شود قطعا به خواسته خود (تسهیل کننده ماموریت های ناجا) رسیده ایم بنابراین باید زحمات پلیس هم به خوبی منعکس شود.

جانشین معاون اجتماعی ناجا همچنین درباره گسترش فرهنگ عفاف و حجاب نیز عنوان کرد: در این خصوص افراد منتقد و موافق وجود دارد بنابراین باید بسترهای لازم برای انعکاس اخبار و شرایط مطلوب برای همکاران فراهم شود و دراین رابطه باید از دستگاه های مختلف مطالبه گری کنیم.

وی همچنین در خصوص فروش بلیت اینترنتی و موضوعات پیش آمده در ارتباط با آن تصریح کرد: در این خصوص هجمه هایی به نیروی انتظامی در ارتباط با عدم برقراری نظم و امنیت از سوی ناجا در ورزشگاه وارد شد؛ ما نیز به دنبال این امر با انتشار اخبار، از دستگاه های مربوطه خواستار شدیم که بلیت به صورت اینترنتی به فروش برسد و این مطالبه گری واکنش وزیر ورزش را به دنبال داشت و وی اعلام کرد که امسال لیگ را با فروش بلیت اینترنتی آغاز می کنیم.

سردار کریمی تاکید کرد: بنابراین اگر از افراد و سازمان های مربوطه به درستی مطالبه گری کنیم می توانیم تسهیل کننده ماموریت های نیروی انتظامی باشیم همچنین استفاده از نیروهای عملیاتی هم کاهش می یابد.

جانشین معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: سرعت در انتقال خبر از موضوعات مهم و قابل توجه است البته در این رابطه دقت را نباید فدای سرعت کرد؛ باید با دقت و با سرعت خبر را منعکس کنیم در برخی موارد شاهد هستیم که خبر با سرعت انتشار یافته اما دقت کافی در آن به کار برده نشده است ما به دنبال رقابت غیرسازنده نیستیم.

سردار کریمی گفت: اگر میزان ماندگاری افراد در سایت خبری قابل توجه نباشد، نشان دهنده این است که به خوبی نتوانسته ایم با اخبار موجود مخاطب را جذب کنیم؛ باید به نوع انتشار و تنظیم خبر توجه و خبر به درستی تشریح شود.  

وی با تاکید بر اینکه صحت مطالب نیز درانتشار اخبار حائزاهمیت است، گفت: در ابتدا لازم است خبر جامع، صحیح و با ادبیات مناسب منتشر شود؛ فضای مجازی به گونه ای گسترش یافته که اگر خبری منتشر شود، افراد مطالبه گری می کنند و باید پاسخگو باشیم بنابراین لازم است قبل از انتشار، از صحت خبر مطمئن باشیم در غیر این صورت مشکل ساز خواهد بود.

جانشین معاون اجتماعی ناجا در پایان گفت: باید از این کارگاه به خوبی استفاده کنیم و با بهره بردن از مطالب ارائه شده و تبادل فکری، در سطح یک خبرگزاری مطلوب ظاهر شویم؛ ما تولید کننده و منشا هستیم بنابراین خبرگزاری پلیس باید منبع دیگر رسانه ها قرار بگیرد و جایگاه خوبی در کشور داشته باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون