نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/11      15:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:122


نسخه چاپی
امنیت فضای مجازی، مطالبه مردمی است
گروه استان ها - کردستان –رئیس پلیس فتا ناجا در سنندج با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی پیش دستانه از اولویت های ماموریتی پلیس فتا است گفت : امنیت فضای مجازی، مطالبه مردمی است .

   به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار " وحید مجید " در بازدید از مجموعه  پلیس فتا  استان کردستان با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی پیش دستانه از اولویت های ماموریتی پلیس فتا بوده و هدف پلیس در این حوزه کاهش وقوع جرایم سایبری است افزود : هرقدر در حوزه فضای مجازی فرهنگ سازی کنیم به همان میزان در راستای کاهش وقوع این گونه جرایم نیز موفق تر عمل خواهیم کرد.

وی افزود : به جهت مقابله با جرایم سایبری و افزایش امنیت هموطنان در فضای مجازی ، ارتقاء سطح آموزش و دانش اینترنتی کاربران لازم و ضروری می‌باشد و پلیس فتا با پرسنلی مجرب ، متعهد و متخصص با مجرمان در این فضا برخورد  وبه هموطنان خدمات ارائه خواهد کرد.

این مقام ارشد انتظامی ناجا به رصد و شناسایی و برخورد با منتشر کنندگان محتواهای مجرمانه در فضای مجازی اشاره و تصریح کرد : انتشار مطالب اغوا کننده و فریبنده در جهت جذب کاربران فضای مجازی جرم است و برابر قانون، مجازات بازدارنده برای جرایم رایانه ای تعریف شده است .

سردار مجید، امنیت فضای مجازی را مطالبه مردمی واز اولویت های نیروی انتظامی دانست واظهار داشت : پاسخگویی به مطالبات مردمی را وظیفه خود می دانیم ودرعمل به این وظیفه خطیر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

وی با تقدیر از اقدامات وتلاش های پلیس فتا استان کردستان در راستای فراهم کردن فضائی امن برای کابران فضای مجازی تصریح کرد: ضریب نفوذ اینترنت در استان بالا است و از اولویت های پلیس فتا ایجاد احساس امنیت در کاربران فضای مجازی است که پلیس فتا کردستان در این خصوص موفق عمل کرده است .

رئیس پلیس فتا ناجا با تاکید بر اطلاع رسانی و آگاه سازی کاربران  وتلاش در راستای بالا بردن دانش رسانه ای شهروندان افزود: تعامل پلیس فتا استان با بانک ها و دانشگاه های استان در اشتراک دانش مطلوب بوده  و در حوزه پیشگیری از جرایم سایبری اقدامات خوبی انجام شده است .

 سرهنگ "مهدی دانش پور" رئیس پلیس فتا استان نیزدر این جلسه با ارائه گزارشی در خصوص وضعیت فضای مجازی و فراوانی جرایم رایانه ای موجود در استان به تبیین اقدامات پلیس فتا در جهت کاهش جرایم رایانه ای و اطلاع رسانی به مردم و برخورد با مجرمان سایبری پرداخت .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون