نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/11      18:7:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:178


نسخه چاپی
دیدار و گفت و گوی روسای پلیس ایران و ترکیه/ لزوم همکاری پلیس ترکیه برای استرداد مجرمان اقتصادی به کشور/
گروه ناجا – فرمانده ناجا در دیدار با مدیرکل پلیس ملی ترکیه بر لزوم تقویت همکاری ها در راستای مبارزه با جرایم سازمان یافته و استرداد مجرمان اقتصادی به کشور تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، عصر امروز "ژنرال جلال اوزنکایا" مدیر کل پلیس ملی ترکیه به اتفاق هیئت همراه با سردار "حسین اشتری" فرمانده نیروی انتظامی و برخی از معاونان در ستاد فرماندهی ناجا دیدار و گفت و گو کردند.

سردار "حسین اشتری" در این دیدار اظهار داشت: روابط میان جمهوری اسلامی ایران و ترکیه حسنه است و طی سال های اخیر شاهد تعاملات پلیسی مطلوبی میان دو کشور هستیم.

وی افزود: پلیس جمهوری اسلامی ایران، مقتدر، هوشمند و حرفه ای به دنبال انجام مأموریت های محوله است و با به کارگیری مدرن ترین تجهیزات که بخش اعظمی از آن "بومی" و "تولید داخل" می باشند،  توانسته به موفقیت های شایانی دست یابد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: علیرغم اقدامات خبیثانه استکبار و ایادیش در تحریم ایران، باید بگویم ما با تکیه بر دانش و تخصص بومی توانسته ایم تجهیزات مورد نیازمان را تولید و تأمین کنیم و حتی اگر روزی تحریم ها هم برداشته شود نیازی به خرید از خارج به کشورهای دیگر نداریم.

سردار اشتری ادامه داد: امروز با تهدیدات و آسیب های مختلفی مواجه هستیم و یکی از راهکارهای عبور از مشکلات و معضلات، تقویت تعاملات و همکاری های مشترک است و در این میان جمهوری اسلامی ایران با کشور دوست و برادر ترکیه همکاری های مشترکی در حوزه پلیسی و انتظامی دارد.

وی با تأکید بر لزوم تقویت تعاملات میان دو کشور ادامه داد: برخورد با جرایم سازمان یافته، مقابله با قاچاق کالا، مبارزه با مواد مخدر، مقابله با گروهک های تروریستی، قاچاق انسان و ... می تواند محور فعالیت های مشترک دو کشور ایران و ترکیه باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به وجود مرز مشترک میان دو کشور خاطر نشان کرد: برخی مجرمان اقتصادی، کشور ترکیه را برای فرار از ایران انتخاب می کنند که تأکید دارم پلیس ترکیه در راستای استرداد این مجرمان همکاری بیشتری با ما داشته باشد.

این مقام عالی انتظامی تأکید کرد: تبادل دانش، اطلاعات و تجربه میان پلیس دو کشور می تواند به ارتقاء امنیت در ایران و ترکیه کمک کند و برای هرگونه همکاری با پلیس ترکیه، اعلام آمادگی می کنیم.

وی با اشاره به امضاء سند همکاری مشترک پلیسی میان ایران و ترکیه اشاره کرد: ان شاء الله این تفاهم نامه همکاری، زمینه ای برای تقویت تعاملات خواهد بود البته مفاد این سند همکاری باید توسط کارگروه مشترک دنبال و اجرایی شود./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون