نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/12      9:43:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:117


نسخه چاپی
لزوم حمایت ویژه دستگاه قضائی از نیروهای انتظامی در برابر هنجارشکنان/ دولت در اجرای قانون حجاب و عفاف جدی تر باشد/ تبیین استدلال های عقلی حجاب در فضای مجازی
گروه استان ها _ اصفهان _ عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه برخی افراد بد پوشش و بی حجاب وقتی با تذکر محترمانه ماموران نیروی انتظامی مواجه می شوند اقدام به توهین و حتی حمله به سمت آن ها می کنند، بر لزوم حمایت ویژه دستگاه قضائی از ماموران ناجا و آمران به معروف در برابر هنجارشکنان تاکید کرد.

آیت الله "ابوالحسن مهدوی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: اخیراً اقدامات نیروی انتظامی در حوزه عفاف و حجاب و تامین امنیت اخلاقی جامعه بیشتر شده که بایستی به این عزیزان خداقوت بگویم و گزارش ها هم از تاثیر بسیار مثبت اقدامات این عزیزان حکایت دارد.

وی افزود: معتقدم که نیروی انتظامی کارش را در این حوزه بسیار خوب دارد انجام می دهد اما بایستی این کارها را با قوت و تلاش بیشتری ادامه دهد و به حاشیه سازی ها توجهی نکند.

عملکرد نیروی انتظامی همسو با فرمان عقل است

عضو مجلس خبرگان رهبری، رعایت حجاب توسط بانوان را نوعی پیروی از فرمان عقل عنوان کرد و اظهار داشت: حجاب نیز مانند کمربند ایمنی است و قبل از اینکه پلیس راننده ای را ملزم به بستن کمربند ایمنی کند عقل به او می گوید که برای سلامتی خود باید حین رانندگی کمربند ایمنی را ببندد.

وی با بیان اینکه بانوان محترمه باید متوجه باشند که هدف نیروی انتظامی از برخورد با بی حجابی حفظ امنیت برای خودشان است، افزود: عمل نیروی انتظامی در واقع همسو با فرمان عقل است چرا که اگر یک خانمی حجابش را رعایت کند در واقع فرمان عقل خود را اطاعت کرده و این موضوع باید برای بانوان جامعه به شکلی منطقی تبیین شود.

پلیس برای اجرای قانون حجاب، استدلال عقلی دارد

آیت الله مهدوی با تاکید بر اینکه پلیس ما هرگز اهل برخورد فیزیکی با مردم نیست تصریح کرد: کشورما مانند کشورهای اروپایی و آمریکایی نیست که پلیس آن جا برای تحمیل خواسته خود با چوب و باتوم به جان مردم می افتد بلکه پلیس ما برای اجرای قانون حجاب، استدلال عقلی و دلایل منطقی دارد.

 تبیین دلایل عقلی و منطقی رعایت حجاب در فضای مجازی

وی افزود: لازم است تا نخبگان، فرهیختگان، فرهنگیان، دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه به صورت گسترده و خود جوش وارد صحنه شده و یک بسیج عمومی برای تبیین دلایل عقلی و منطقی رعایت حجاب و عفاف در فضای مجازی تشکیل دهند تا برای همگان به خصوص برای خواهران گرامی این نکته جا بیفتد که قانون حجاب و عفاف در ایران اسلامی طبق فرمان عقل تصویب شده است.

دولت برای اجرای قانون حجاب و عفاف جدی تر باشد

آیت الله مهدوی متذکر شد: مجلس شورای اسلامی در زمینه تصویب قانون حجاب و عفاف و قوانین مربوط به امر به معروف و نهی از منکر کارهای خوبی انجام داده و این قوانین را برای اجرا به دولت واگذار کرده که لازم است دولت در اجرای این قوانین جدی تر باشد و اراده قوی از خود نشان دهد.

لزوم حمایت ویژه دستگاه قضائی از نیروهای انتظامی

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری به جوسازی های گسترده علیه نیروی انتظامی در فضای مجازی و بزرگنمایی برخورد یک مامور با فرد هنجارشکن اشاره کرد و اظهار داشت: دشمن با برنامه ریزی و به طور حساب شده وارد میدان شده و می خواهد مردم ما را در مقابل ارکان نظام جمهوری اسلامی و نیروهای ارزشی انقلاب قرار دهد.

وی بر لزوم حمایت ویژه دستگاه قضائی از نیروهای انتظامی در برابر هنجارشکنان تاکید کرد و اظهار داشت: گاهی اوقات افراد هنجارشکن وقتی با تذکر محترمانه ماموران نیروی انتظامی و آمران به معروف مواجه می شوند اقدام به توهین و حتی حمله به سمت آنان می کنند که معتقدم دستگاه قضائی باید هم از نیروهای انتظامی و هم از آمران به معروف حمایت ویژه کند چرا که اگر حمایت و پشتیبانی قانونی وجود داشته باشد قطعاً کار در این حوزه به خوبی پیش می رود.

آیت الله مهدوی، بیان کرد: گاهی فرد هنجارشکن بعد از اینکه کار خلافش را انجام داده از آمر به معروف شکایت کرده و در شکایت خود مطالب دروغ و خلاف واقع گفته است که در این جا قاضی باید بداند شخصی که هنجارشکنی می کند عادل نیست که حرفش مورد پذیرش قرار گیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عدم حمایت قضات از آمران به معروف باعث جری تر شدن افراد هنجارشکن می شود اظهار داشت: امیدوارم قضات محاکم دادگستری به این موضوع توجه ویژه داشته باشند تا ان شاء الله شاهد تاثیر بیشتر اقدامات نیروهای انتظامی،نیروهای ارزشی و آمران به معروف در جامعه باشیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون