نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/12      16:3:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:288


نسخه چاپی
تصویب طرح جامع مرزبانی توسط فرمانده کل قوا / لزوم تلاش جدی برای تقویت پایانه مرزی "پل مرز"
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی ناجا از تصویب طرح جامع مرزبانی توسط فرمانده کل قوا خبر داد و گفت: آنچه که رسانه‌ها در خصوص منفک شدن مرزبانی از نیروی انتظامی مطرح کرده‌اند، را تکذیب می‌کنم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در حاشیه تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی استان گیلان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: علیرغم توطئه‌هایی که در شرق و غرب کشور از جمله قاچاق مواد مخدر و ایجاد شرارت توسط استکبار صورت می‌گیرد، مرزهای جمهوری اسلامی ایران بسیار امن است.

وی افزود: مرزهای کشور  امن و آماده سرمایه‌گذاری است و این نشان دهنده همکاری مرزبانی نیروی انتظامی با دستگاه‌های مختلف از جمله سپاه، ارتش و قوه قضائیه است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به کشفیات مرزبانان، تصریح کرد: مرزبانی نیروی انتظامی در سه ماه گذشته از ورود انواع مواد مخدر به کشور و  خروج کالاهای اساسی و سوخت از مرزها به خارج  جلوگیری کرده که این امر متناسب با شعار سال "رونق تولید" است.

سردار رضایی با تأکید بر ضرورت آشنایی مرزنشینان با قوانین و مقررات مرزی، اظهار داشت: ما با کولبران به هیچ عنوان مقابله نمی‌کنیم زیرا آنها در زمان و مکان خاص کالاهای خود را جا به جا می کنند و  به همین دلایل کولبری را مشروع می‌دانیم.

 این مقام عالی مرزبانی نیروی انتظامی ادامه داد: عده‌ای در مسیرهای صعب‌العبور مرزی، کالاهای ضد فرهنگی و ضد امنیت ملی را وارد کشور می‌کنند که مرزبانان برابر وظایف ذاتی خود با آنها برخورد خواهند کرد، چرا که قانون این اجازه را به مرزبانان داده که در برابر مخلان اقتصادی و هر کسی که به کشور آسیب وارد کند، ایستادگی کنند.

وی با اشاره به همکاری مجلس شورای اسلامی و دولت برای تقویت مرزبانی، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران دارای مرزهای طولانی بوده که لازمه‌ آن تقویت آنها است..

سردار رضایی از طرح جامع مرزبانی که توسط مرزبانی، نیروی انتظامی و  ستاد کل نیروهای مسلح تهیه و به تصویب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رسیده است، خبر داد و خاطرنشان کرد: در این طرح فرماندهی کامل و متمرکز زیر نظر نیروی انتظامی و با فرماندهی مستقیم فرمانده نیروی انتظامی صورت می‌گیرد؛ آنچه که رسانه‌ها در خصوص منفک شدن مرزبانی از نیروی انتظامی رسانه‌ای کرده‌اند را تکذیب می‌کنم.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به امنیت مرزهای استان گیلان، بیان کرد: استان گیلان یکی از استان‌های مرزی کشور است که مردم آن "مرزبان" شناخته می‌شوند و تاریخ نیز این عنوان را ثبت کرده است.

وی روابط دیپلماتیک با کشور آذربایجان را در امنیت مرزهای استان گیلان مؤثر دانست و گفت: خوشبختانه این استان با کمترین مشکل امنیتی در مرزهای آبی و خشکی مواجهه است و روابط خوبی با کشور هم مرز این استان یعنی آذربایجان داریم.

سردار رضایی ادامه داد: دروازه آستارا نقش مهمی در تبادل فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور ایران و آذربایجان ایجاد کرده که روزانه بین 2  هزار نفر از آن تردد می‌کنند، اما متاسفانه زیر ساخت های این منطقه با حجم تبادلات متناسب نیست.

 این مقام عالی مرزبانی ناجا اظهار کرد: توافقی بین مرزبانی با وزارت راه و شهرسازی، کشور و استانداری گیلان در گذشته صورت گرفته که پایانه مرزی "پل مرز" را هر چه سریعتر تقویت کنیم، اما طی بازدیدی که روز گذشته داشتیم اقدام موثری ندیدم و امیدوارم هر دو وزارتخانه و استاندار اقدامات تقویتی را هر چه سریعتر آغاز کنند.

وی با بیان امنیت پایدار دریای خزر، خاطرنشان کرد: تعامل بسیار خوبی بین پنج کشور حوزه دریای خزر وجود دارد که امنیت آن به صورت پایدار تأمین می شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون