نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/13      11:3:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:204


نسخه چاپی
آب های خروشان هم مانع انجام وظیفه مامور فداکار نشد
گروه استان ها –البرز- مامور فداکار کلانتری 11 مرکزی شهرستان طالقان با رشادت ، با ورود به رودخانه خروشان شاهرود طالقان و با به خطر انداختن جان خود ، جسد پدری را که برای نجات فرزندش داخل آب رفته و مفقود شده بود از رودخانه بیرون آورد.

سرهنگ "سید صالح برزگری" فرمانده انتظامی شهرستان طالقان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، با اعلام این خبر گفت : ساعت 12 ظهر 11 تیرماه ، تلفن مرکز فوريت هاي پلیسی 110 از سقوط پدری به همراه فرزندش به رودخانه شاهرود در روستاي جوستان شهرستان طالقان خبر داد .

وی بیان کرد : بلافاصله ماموران کلانتري 11 مرکزي طالقان به محل حادثه اعزام و پس از بررسی های اولیه مطلع شدند که پسربچه اي حدوداً 11 ساله به داخل رودخانه افتاده و پدرش برای نجات وي وارد رودخانه شده اما شدت و حجم بالاي آب رودخانه توان وی را گرفته و جریان آب ، او را با خود می برد .

این مقام انتظامی گفت : با تلاش ماموران پلیس و همراهی اهالی روستا ، پسر 11 ساله از آب بیرون آورده شده و با کمک عوامل اورژانس علائم حیاتی در وی احیاء و بلافاصله به درمانگاه و از آن جا با اورژانس هوايي به بيمارستان منتقل شد.

سرهنگ برزگری افزود : با توجه به مفقود بودن پدر خانواده ؛ ماموران پلیس به همراه عوامل هلال احمر طول مسیر رودخانه را برای یافتن وی طی کردند که پس از چندین ساعت تلاش و پیگیری در ساعت 15 عصر روز حادثه در محدوده پل ورودي روستاي "نساء عليا" فرد مورد نظر مشاهده شد که تا این لحظه مشخص نبود در قید حیات است یا فوت کرده .

وی گفت : با توجه به این که رودخانه بسیار خروشان بود و احتمال خطر برای افرادی که قصد نجات وی را داشتند بسیار زیاد بود ، بنابراین افراد حاضر در کنار رودخانه و محل حادثه برای رفتن به داخل آب مردد بودند .

 فرمانده انتظامی شهرستان طالقان اظهار کرد: با توجه به این شرایط خطرناک رودخانه ، استواريکم "حسين ارمنده اي" با رشادت و ازخودگذشتگي به داخل رودخانه رفته ، که آب های خروشان براي مدت زماني او را با خود می بردولي با سعی و تلاش فراوان مسير رودخانه را شنا کرده و پس از رسیدن به فرد غرق شده در حالي که خود ديگر رمقي نداشت ، وی را به بیرون رودخانه انتقال داد .

سرهنگ برزگری ادامه داد : بلافاصله عوامل اورژانس و هلال احمر که در محل حادثه حضور داشتند ، اقدامات امدادی را انجام دادند اما متاسفانه تلاش ها نتیجه ای نداد و فرد غرق شده جان خود را از دست داد.

وی افزود : اهالی روستا  و گردشگراني که در آن محل حضور داشتند از رشادت و از خودگذشتگي اين مامور وظيفه شناس به وجد آمده و او را مورد تشويق قرار دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان طالقان با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري(مدظله العالي) که فرمودند: «اگر يک يا دو سازمان وظيفه خود را به درستي انجام ندهند ولي نيروي انتظامي وظيفه خود را به درستي انجام دهد باعث آبروي نظام خواهد شد.» گفت : نيروي انتظامي همواره با تبعيت از ولايت فقيه و منويات معظم له در انجام وظایفش تلاش کرده که مصداق آن عمل این مامور فداکار است .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون