نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/13      14:36:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:614


نسخه چاپی
فرمانده پلیس راه آهن کشور:
باند سارقان آهن آلات ریلی منهدم شد
گروه ناجا - فرمانده پلیس راه آهن کشور از انهدام باند سازمان یافته سارقان آهن آلات ریلی و کشف 266 تن ادوات ریلی مسروقه توسط ماموران پلیس راه آهن خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "حشمت الله ملکی" در تشريح اين خبر گفت: در راستاي اجراي طرح ارتقاء امنيت ريلي، مأموران پلیس راه آهن طی اقدام اطلاعاتی در ایستگاه راه آهن میبد با هماهنگی مقام قضائی یک دستگاه خودروی نیسان را متوقف و مورد بازرسی قرار دادند که در مرحله اول موفق به کشف 4 تن آهن آلات ریلی شدند و راننده خودرو را با هویت معلوم دستگیر و جهت انجام تحقیقات اولیه به مقر انتظامی انتقال دادند.  

فرمانده پلیس راه آهن کشور افزود: همچنین به دنبال حصول اطمینان از سرقت و فروش آهن آلات ریلی به صورت شبکه ای، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و سایر افراد مرتبط با این سرقت شناسایی و با انجام اقدامات پلیسی محل فروش و ذوب آهن آلات ریلی مسروقه توسط کارکنان زبده پلیس راه آهن شناسایی شد.

وی تصریح کرد: با بررسی های انجام شده مشخص شد سارقان، ادوات ریلی شامل 260تن ریل و 6تن اتصالات ریلی را طی فرایندی خاص به مجتمع های متعدد فولاد انتقال و در ادامه اقدام به ذوب آهن آلات می کردند.

سرهنگ ملکی با بیان اینکه بر اساس اعلام کارشناسان شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ارزش ریالی این ادوات کشف شده 3 میلیارد و 120 میلیون تومان عنوان شده است گفت: در بین اموال کشف شده، به میزان 150 تن ریل نو نیز موجود بود که همه آن ها در کنار کوره های ذوب و آماده ریختن به داخل کوره ها بودند که با هوشیاری و سرعت عمل ماموران پلیس راه آهن از ذوب شدن آن ها ممانعت و از هدر رفت این سرمایه ملی جلوگیری شد.

فرمانده پلیس راه آهن کشور تصریح کرد: ماموران در پیگیری این پرونده موفق به دستگیری 9 نفر سارق حرفه ای ادوات ریلی شدند که متهمان به همراه اموال مکشوفه تحويل مراجع قضائی شدند.

وی یادآور شد: به لحاظ اهميت صنعت حمل و نقل ريلي، قوانين قاطع و بازدارنده اي از سوي قانون گذار تدوين شده که مطابق نص صریح قانون کیفر بزه های مربوط به راه آهن، هرکس به طور کلی عملی انجام دهد که موجب خروج قطار از خط یا تصادف یا حادثه مهم دیگری شود به حبس جنایی درجه یک "5 تا 15 سال" محکوم می شود و اگر در نتیجه حادثه یک یا چند نفر کشته شود مرتکب، محکوم به اعدام خواهد شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون