نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/15      10:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:52


نسخه چاپی
کشف بزرگترین کارتل مخدر جهادی در یونان
گروه بین الملل- بزرگترین کارتل ماده مخدر مصنوعی "کاپتاگُن" طی عملیات مشترک نیروهای امنیتی یونان کشف وضبط شد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از خبرگزاری "اسپوتنیک"؛ اداره جرایم اقتصادی وزارت دارایی یونان از کشف و ضبط بزرگترین کارتل ماده مخدر مصنوعی کاپتاگُن در جهان به وزن 5.25 تن و به ارزش 660 میلیون دلار طی عملیات مشترک توسط نیروهای امنیتی یونان خبر داد.

فِـنِـتیـلیـن یا کاپتاگُن یک ماده روانگردان است  که آن را "مخدر جهانی" نامیده‌اند، زیرا اغلب توسط تروریست‌ها در خاورمیانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عملیات مشترک توسط اداره مبارزه با مواد مخدر و سلاح با همراهی پلیس یونان، گارد ساحلی و خدمات بندر انجام شد. یک هفته روزانه 20 نفر برای انجام عملیات درگیر بودند.

سه کانتینر ارسال شده از سوریه توقیف شدند. تعداد قرص‌های کاپتاگُن توقیف شده 15 میلیون و 7 هزار و 833 عدد بوده که دارای وزنی معادل با 5 تن و 250 کیلو و 500 گرم بودند.

سرویس ویژه یونان اعلام کرد که این بزرگترین کارتلی است که در جهان توقیف شده است، با توقیف این مواد مخدر سازمان‎‌های جنایتکار از درآمدی بیش از 660 میلیون دلار محروم شدند.

تحقیقات برای پیدا کردن افراد درگیر در این پرونده و همچنین تعیین اینکه آیا مقصد نهایی کانتینرها کشور چین بوده است، در حال انجام است.

گفتنی است که در سال 2014، در یونان، بزرگترین کارتل هروئین در جهان به وزن 2.1 تن و ارزش 200 میلیون یورو کشف شده بود.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون