نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/16      10:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:140


نسخه چاپی
کاهش حوادث رانندگی نیازمند همکاری همه سازمان ها با پلیس است
گروه استان ها- گلستان- فرمانده انتظامی استان گفت: کاهش حوادث رانندگی نیازمند تعامل و همکاری همه سازمان های متولی با پلیس است.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "روح الامین قاسمی" در جمع فرماندهان و مسئولان انتظامی گلستان، تامین نظم و امنیت را وظیفه ذاتی پلیس دانست و گفت: بخش مهمی از ماموریت های ناجا در حوزه پلیس راه و راهور است.

فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد: حضور پلیس در سطح جاده ها و شهرها امنیت آفرین بوده و امروز مردم به ماموران ناجا اعتماد داشته و آنان را مأمن و پناهگاه خود می دانند.

سردار قاسمی، نیروی انتظامی را ویترین نظام و نیروهای مسلح دانست و خاطرنشان کرد: ماموران نیروی انتظامی در خط مقدم نگاه مردم هستند و رفتار صحیح پلیس در برخورد با مردم در سطح جامعه در نگرش شهروندان تاثیرگذار بوده و موجب افزایش سرمایه های اجتماعی ناجا خواهد شد.

عالی ترین مقام انتظامی استان گلستان، ناجا را اجتماعی ترین سازمان عنوان و تصریح کرد: نیروی انسانی یکی از ارزشمندترین سرمایه های سازمان است که در صیانت از آن باید تلاش کرد و در این حوزه نقش مدیران و فرماندهان در هدایت نیروهای زیرمجموعه بسیار مهم است.

رئیس پلیس گلستان در ادامه سخنان خود، کاهش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی را یکی از اولویت های ناجا برشمرد و گفت: برای کاهش حوادث رانندگی در جاده ها و شهرها، همه دستگاه های متولی باید به اندازه سهم خود تلاش کرده و برنامه ریزی های هدفمند داشته باشند.

سردار قاسمی ، نقش آموزش و فرهنگ سازی را در پیشگیری از تخلفات و حوادث رانندگی موثر دانست و اظهار داشت: فقط با برخورد انتظامی نمی توان میزان تخلفات رانندگی را کاهش داد بلکه برای این منظور ارائه آموزش های کیفی و مستمر و همچنین فرهنگ سازی در جوامع هدف، امری ضروریست.

فرمانده انتظامی استان گلستان خاطرنشان کرد: در 3 ماهه نخست سال جاری با تلاش شبانه روزی پلیس گلستان، تصادفات فوتی در سطح جاده ها 27 درصد کاهش داشته است، ضمن اینکه تعداد جان باختگان این حوزه نیز 26 درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

سردار قاسمی خاطرنشان کرد : در حوزه درون شهری نیز طی 3 ماهه نخست امسال تعداد تصادفات فوتی و همچنین جان باختگان حوادث رانندگی 39 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون