نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/16      22:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:353


نسخه چاپی
الحاق 7 فروند شناور به ناوگان دریایی استان هرمزگان/ دستگاه های متولی باید دلسوزتر از قبل برای مقابله با بدحجابی وارد عمل شوند/ اگرجلوی بدحجابی گرفته نشود به بی حجابی کشیده می شود
گروه استان ها- هرمزگان- فرمانده نیروی انتظامی با اعلام افزوده شدن 7 فروند شناور به ناوگان دریایی استان گفت: در جهت مقابله با بدحجابی باید دستگاه‌های متولی بیشتر از قبل دلسوزی کرده و وارد عمل شوند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس, سردار "حسین اشتری" در سفری که عصر امروز به استان هرمزگان داشت در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به افزوده شدن تعداد 7 فروند شناور به ناوگان دریایی هرمزگان گفت: در حوزه های مختلف گام های خوبی در ناجا برداشته شده و امید است پیشرفت های بیشتری حاصل شود.

وی با اشاره به اینکه مأموریت‌های ناجا در حوزه دریابانی با وجود افزوده شدن این امکانات بهتر انجام می گیرد، افزود: در استان هرمزگان با تلاش مأموران سختکوش انتظامی و دریابانی وضعیت مطلوب است البته کمبودهایی وجود دارد که با توجه به وضعیت استان کارهای خوبی بالاخص در امر مبارزه با قاچاق صورت گرفته است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه متاسفانه بر اثر کوتاهی کردن برخی دستگاه‌ها در اجرای وظایف خود، مشکلات آنها به سوی نیروی انتظامی  سرازیر می شود، اذعان داشت: ناجا با تمام توان مأموریت های محوله را انجام می‌دهد و در حوزه اجرا و پیشگیری نیز با توجه به بضاعت موجود اقدامات خوبی انجام داده ایم و تمام توان خود را به کار گرفته ایم.

سردار اشتری با اشاره به موقعیت مهم و استراتژیک استان هرمزگان بیان داشت: اقداماتی بزرگ در زمینه مبارزه با پدیده شوم قاچاق در استان هرمزگان صورت گرفته است که البته این امید را داریم که شرایط از این نیز بهتر شود.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در تمام ایام سال با توجه به مناسبت ها و حوادث گوناگون درگیر است، ادامه داد :در هنگام سیل ابتدای سال جاری ناجا در آماده‌باش کامل بود و اطلاع رسانی خوبی در این خصوص صورت گرفت و همکاران ما با تمام توان و غیرت مثال‌زدنی نسبت به امداد رسانی به سیل زدگان اقدام کردند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس در کنار گستردگی مأموریت ها وظیفه استقرار و ارتقای امنیت، آرامش و نظم را در جامعه بر عهده دارد، اظهار داشت: طبق افکار سنجی و نظرسنجی‌های صورت گرفته مردم از عملکرد ناجا رضایت دارند و فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) نیز از عملکرد این نیرو رضایت داشته اند که این برای ما مایه افتخار و مباهات است.

سردار اشتری با اشاره به راه اندازی طرح ناظر یک تصریح کرد: 26 دستگاه در بحث عفاف و حجاب مسئولیت دارند و ۳۰۰ مصوبه در این رابطه وجود دارد که تنها حدود ۲۰ مورد از آنها مربوط به ناجا می باشد. با همه تلاش‌های صورت گرفته همکارانم در ناجا برای مقابله با بدحجابی باید دستگاه‌های متولی بیشتر از قبل دلسوزی کرده و وارد عمل شوند.

آیت الله "غلامعلی نعیم آبادی" نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در ادامه این دیدار بیان داشت: دشمن برای تضعیف نظام سرمایه گذاری کرده و این در حالی است که میدان کار در استان هرمزگان برای ناجا بسیار زیاد است و بایستی متناسب با نیروها امکانات نیز تقویت شود.

وی با اینکه تزریق تجهیزات دریابانی در راستای همین نیاز و مطابق نظر مردم است، افزود: قاچاقچیان دارای پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات هستند و این امر باعث می‌شود تا برای مقابله با آنان ما نیز خود را به امکانات مدرن و پیشرفته تجهیز کنیم.

آیت الله نعیم آبادی با اشاره به عوامل قاچاق اظهار داشت: یکی از عوامل قاچاق حرص و طمع انسان ها است که می‌خواهند از راه نامشروع و یک شبه ره صد ساله را طی کنند و دیگری برنامه‌ریزی کلان دشمن است تا با ضربه زدن به ریشه اقتصاد از طریق قاچاق به اصل نظام جمهوری اسلامی صدمه وارد کند.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه ما فرزندان خوب و زحمت کشی در ناجا داریم که در راستای تحقق شعارهای انقلاب اسلامی شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کردند، گفت: اگر آمریکا جرات حمله ندارد به دلیل عزم جدی نیروهای مسلح و توانمندی و تجهیزات در اختیار آنان است.

وی ادامه داد: اگر در بحث قاچاق،  قاچاقچیان بدانند  که ناجا دارای تجهیزاتی مدرن  است، این خود یک عامل بازدارنده برای آنان خواهد بود و در دل آنان رعب و حشت ایجاد می شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه باید آنچنان در حوزه دریا مقتدرانه عمل کنیم که حتی قاچاقچیان در اندیشه خود نیز به فکر قاتچاق نیفتند، افزود: برادران ناجا با همین امکانات محدود مردانه می جنگند و مبارزه می کنند اما بدون تجهیزات ره به جایی نخواهیم برد.

آیت الله نعیم آبادی تصریح کرد: مجلس و دولت باید در بحث امکانات به کمک ناجا بیایند زیرا امنیت موضوع کوچکی نیست که این وظیفه خطیر به دست فرزندان ایران اسلامی در ناجا سپرده شده است.

امام جمعه بندرعباس اظهار داشت: استان هرمزگان دارای جزایر زیادی است که متاسفانه بعضا  وضعیت حجاب مسافران و گردشگران در آنجا مناسب نیست و می بایست برای این امر، فکر و تدبیری اندیشه شود.

وی با تأکید بر اینکه  ما ناجا را دلسوز نظام می دانیم، بیان داشت: اگرجلوی بدحجابی  گرفته نشود به بی حجابی کشیده می شود و این شایسته نظامی که بر پایه قرآن و ارزش ها پایه گذاری شده نیست. باید مجلس و دستگاه های متولی در زمینه مبارزه با بدحجابی دست در دست یکدیگر دهند و وارد عمل شوند وگرنه  یک دست صدا ندارد  و تنها با یک ارگان نمی توان جلوی چنین مشکلاتی را گرفت.

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون