نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/17      21:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:324


نسخه چاپی
ساخت شناورهای گشتی کلاس" حیدر" متناسب با مأموریت های ویژه نیروی انتظامی/ بهره گیری از " پیشران واتر جت ملی" در شناورهای کلاس حیدر
گروه استان ها - هرمزگان - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:شناورهای گشتی با قابلیت جستجو و نجات کلاس حیدر با رعایت کامل استانداردهای بین المللی و متناسب با مأموریت های ویژه نیروی انتظامی در دفاع از مرزهای آبی ساخته و در اختیار این یگان مقتدر قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، امیرسرتیپ " امیر حاتمی " درآیین الحاق شناورهای گشتی با قابلیت جستجو و نجات به ناوگان شناوری مرزبانی ناجا با اشاره به نقش خطیر و حساس نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت اظهار داشت: ماموریت یگان مرزبانی ناجا به خصوص در حوزه مرزهای دریایی کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تاکنون توانسته با اقتدار، رسالت خود را در حراست از مرزها و همچنین تولید امنیت به مرحله اجرا گذاشته و از هرگونه گزندی با هوشمندی و هوشیاری دفاع کند.

وزیر دفاع با اشاره به موقعیت حساس جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا تصریح کرد: ایران به دلیل موقعیت ژئوپلتیک خود با 12 کشور دارای مرز آبی است و بر این اساس ضروری است تا یگان های مرزبانی ناجا از قابلیت و توانمندی های ویژه ای برای اجرای مأموریت های خطیر خود برخوردار باشند؛ براین اساس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با تمام توان آماده است تا در راستای افزایش توان رزمی نیروی انتظامی در حوزه دریایی، حفاظت و صیانت از آب های ایران اسلامی، یگان مرزبانی دریایی نیروی انتظامی را با بروزترین تجهیزات مجهز و تسلیح کند.

وی با بیان تلاش متخصصان صنعت دفاعی در ساخت تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح گفت: شناورهای گشتی با قابلیت جستجو و نجات کلاس حیدر با رعایت کامل استانداردهای بین المللی و متناسب با مأموریت های ویژه نیروی انتظامی در دفاع از مرزهای آبی ساخته و در اختیار این یگان مقتدر قرار گرفته است.

امیر سرتیپ حاتمی در تشریح قابلیت های این شناورها گفت: شناور کلاس حیدر ناوگان شناوری ناجا با قابلیت هیدرو دینامیکی بالا، دارای ویژگی های تعادل و تحرک در فورس های بالا و دریای مواج متناسب با قابلیت های مورد انتظار از شناورهای SAR به ویژه قابلیت Selfrighting جهت حفظ تعادل و غرق نشدن شناور حتی در زوایای رول بالا ( 180 درجه) ساخته شده و با مأموریت جستجو و نجات و نیز گشت و کنترل و بازرسی دریایی، مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ساخت این شناور متناسب با نیاز دریابانی ناجا به صورت کاملا بومی طراحی و ساخته شده، گفت: شناور کلاس حیدر از سرعت ، برد دریانوردی، قابلیت حرکت در موج، قابلیت زیست و همچنین ارتقاء ویژگی های رقابتی در مقایسه با شناورهای SAR موجود در دنیا برخوردار است.

وزیر دفاع تصریح کرد: ساخت این شناورها از سال 1396 آغاز، تکمیل و پس از انجام آزمایش ساحل و دریا، مراسم الحاق آنها به دریابانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در دستور کار قرار گرفته است.

امیر سرتیپ حاتمی در ادامه با اشاره به توانمندی صنعت دریایی وزارت دفاع در ساخت و تولید " پیشران واتر جت ملی" که سال گذشته در دانشگاه صنعتی شریف رونمایی شد، اظهار داشت: خدا را شاکریم که امروز متخصصان صنعت دریایی وزارت دفاع علی رغم تحریم های ظالمانه توانستند با تکیه بر دانش بومی و اتکا به سرمایه های انسانی متعهد و متخصص داخلی و با به کارگیری " پیشران واتر جت ملی" در شناورهای کلاس حیدر، خودباوری، غرور ملی و عزم و اراده ایرانی را به معنای واقعی کلمه عینیت بخشند.

وزیر دفاع در ادامه با تشریح قابلیت های شناور کلاس حیدر با اشاره به دریانوردی و قدرت مانور بالا در دریای مواج توسط این شناور گفت: متخصصان صنایع دریایی وزارت دفاع با بهره گیری از دانش و ظرفیت ایجاد شده در مجموعه دریایی وزارت دفاع توانستند این فناوری را در شناورهای گشتی جستجو و نجات پیاده سازی کنند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان پیشرفت های دریایی علی رغم تحریم های دشمنان ایران اسلامی افزود: تجهیزات و سامانه های اصلی به کار رفته در این شناورها از قبیل سامانه رانش، به دست متخصصان داخلی و متناسب با استانداردهای روز دنیا طراحی و ساخته شده است.

وزیر دفاع با اشاره به پیشرفته بودن قطعات زیر سامانه ها و فناوری به کار رفته در شناور کلاس حیدر بیان کرد: از این فناوری می توان در توسعه طرح های مربوط به شناورهای آمبولانسی، آتشخوار، گشت، مبارزه با قاچاق، شناور گارد ساحلی و همچنین شناورهایی با مأموریت های نظامی و حمل تسلیحات بهره برد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون