نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/17      14:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:111


نسخه چاپی
فرمانده پلیس راه آهن کشور خبر داد:
تجهیز پلیس راه آهن به فناوری های نوین امنیتی
گروه ناجا - فرمانده پليس راه آهن کشور از تجهیز پلیس به فناوری‌های نوین امنیتی در راستای ارتقاء امنیت ایستگاه‌های مسافری و خطوط ریلی خبر داد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "حشمت اله ملکی" با بیان اینکه راه آهن یکی از زیر بناهای اصلی حمل و نقل کشور محسوب می شود، تامین نظم و امنيت مطلوب پايانه‌ها و خطوط ريلي را از جمله اولویت‌های این پلیس تخصصی برشمرد و گفت: دستیابی به این اولويت‌ها نيازمند ايجاد بسترهاي مناسب و استفاده از تمامي ظرفيت‌ها خصوصا بهره‌مندي از فناوري‌هاي نوين است.

وی افزود: در راستای توان‌افزایی پلیس راه آهن و تجهیز این پلیس به فناوري‌هاي نوين، گام‌های موثری با همکاری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران برداشته شده به‌گونه‌ای که در بخشی از این همکاری‌ها، 8 دستگاه ایکس‌ری پیشرفته خریداری و در ایستگاه‌های مسافری تهران، کرمانشاه، مشهد، اندیمشک، اهواز و بندرعباس نصب شده و تجهیز سایر پایانه‌های مسافری دارای اولویت در دستور کار قرار دارد.

فرمانده پلیس راه آهن کشور تصریح کرد: دستگاه‌های جدید نصب شده از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در کنترل اسباب و اثاثیه مسافران و افزایش ضریب امنیتی و کنترل ورود و خروج به پایانه‌های مسافری کمک قابل توجهی به استقرار نظم و امنیت در حوزه صنعت ریلی کشور می‌کند.

سرهنگ ملکی با بيان اينکه روش‌هاي سنتي جوابگوی نيازهاي عصر حاضر نيست، تاکيد کرد: بنابراین پاسخگويي به نيازهاي امروز مستلزم بهره‌مندی از تکنولوژي و فناوري‌هاي الکترونيکي است.

این مقام انتظامی با اشاره به موفقيت‌هاي روز‌افزون صنعت ریلی در کسب رضايت مسافران گفت: همه دست‌اندرکاران اين صنعت اعم از پلیس و مجموعه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، شبانه روز در تلاش هستند که شرايط مطلوبي را براي استفاده بهينه مردم از امکانات موجود فراهم کنند.

سرهنگ ملکی با قدرداني از همکاري و پشتيباني تاثيرگذار مسئولان صنعت ریلی کشور اظهار اميدواري کرد: فرآيند تجهیز پلیس راه آهن به سامانه‌ها و فناوری‌های جدید امنیتی با قوت بيشتري ادامه داشته باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون