نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/17      15:27:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:170


نسخه چاپی
معلّق در 35 درجه سانتی گراد
گروه استان ها – مازندران - با خودم می‌گویم، کاش امروز، دیروز بود و جوابم به پیک نیک آبدار بابلسر، یک خیر مطلق بود. کاش امروز، دیروز بود و زنِ جوان به مردش، می‌گفت: شنا بی شنا. دریا زلال و پاکیزه نیست. کاش امروز، دیروز بود و رنگ از صورتمان نمی‌پرید.

جوان است و کم سن و سال، از لابه‌لای ماسه‌ های خیسی که به هوا می‌ پاشد، می‌ بینمش. نفسش دارد بند می‌آید از قُلپ قُلپ آب شوری که انگار همپای مَردش قورت داده است.

نمی‌ داند چه کند، نمی‌ دانیم چه کنیم. تازه بساط پیک‌ نیک مان را پهن کرده‌ایم که دست و پا گم کرده می‌دویم سمت جمعیت، سمتِ هیاهو.

دَر دَم یاد خودمان می‌افتم، یاد برادرخان که بدترین خاطره را از دریا کاشت توی سرمان، یاد رحمی که خداوند پارسال به قوم در ساحل نشسته‌ به ما کرد.

دستانم یخ می‌زند در دمای بالای 35 درجه سانتی گراد! کوهنوردی می‌شوم که تابستان در راه اِورست است!

هزار چشمی ساحل را می‌ پایم. دریا را، زن را، جمعیت مبهوت دلواپس را، آسمان را.

از تَه قلب خدا را صدا می‌زنم. می‌خواهم که مرد به دریا رفته، برگردد. صحیح و سالم و عذرخواه. انگار که دوربین مخفی راه انداخته و خواسته شوخی کرده باشد با همسرش.

وسط امواجِ جیغ و شیون، می‌افتم به پای خالق خزر. درست مثل پارسال که برادرخان در این آب پهناور، نقطه محوی شده بود.

قلبم از دهانم دارد می‌زند بیرون. فشار نگرفته می‌دانم 110 را رد کرده ضربان رگ ‌هایم. «پروپرانول» لازم شده ‌ام.

با خودم می‌گویم، کاش امروز، دیروز بود و جوابم به پیک نیک آبدار بابلسر، یک خیر مطلق بود. کاش امروز، دیروز بود و زنِ جوان به مردش، می‌گفت: شنا بی شنا. دریا زلال و پاکیزه نیست. کاش امروز، دیروز بود و رنگ از صورتمان نمی‌پرید. رنگ از صورتِ هیچ همسر و خواهر و مادر و عاشق و بیننده‌ای.

دریا نوشت: دیگر به ساعتم نگاه نمی‌کنم. معلق‌ ام. همه می‌خواهند برگردیم. حال خوبِ روحی‌ مان رفته زیرِ جزر و مَدی که با هیچ احدالناسی شوخی ندارد.

فکر کنم زنِ جوان هنوز توی آمبولانس همسرش را صدا می‌کند. همان‌ طور بی‌ رمق، همان‌ طور ممتد.

استیصال: زنگ می‌زنم به برادرخان. بعد از سلام می‌گویم: چند دقیقه پیش یک خانواده لبِ ساحل، غرق شدند. دلم یک‌ دفعه برایت تنگ شد، گفتم صدایت را بشنوم.#

منبع: قدس آنلاین/ مازندران


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون