نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/18      15:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:201


نسخه چاپی
کشف 121 میلیارد ریال اموال مسروقه در عملیات ظفر 42
گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری 39 سارق حرفه ای و سابقه دار و کشف 121 میلیارد ریال اموال مسروقه در عملیات ظفر 42 توسط ماموران پلیس آگاهی این فرماندهی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "مهدی معصوم بیگی" با اعلام این خبر اظهار داشت: موضوع مبارزه با سرقت یکی از اولویت های اساسی نیروی انتظامی به شمار می آید و در این زمینه اقدامات خاص و ویژه ای از جمله تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت در تمامی استان ها انجام شده است.

وی افزود: در انتظامی استان اصفهان هم این موضوع با جدیت هرچه تمام تر پیگیری و علاوه بر اجرای دستورالعمل های صادره از مرکز اقداماتی نو و ابتکاری نیز طراحی شدند که این اقدامات با دستاوردهای خوبی  همراه بودند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: یکی از این اقدامات ابتکاری که با همکاری دستگاه قضائی استان انجام گرفت تهیه بانک اطلاعاتی دقیق از سارقان حرفه ای و سابقه دار و کنترل و نظارت هوشمند بر رفتار آنان است که در این خصوص از ابتدای سال جاری هشدارهای لازم ارائه و تاکید شد، در صورت هرگونه فعالیت مجرمانه بلافاصله توسط ماموران شناسایی و دستگیر خواهند شد.

سردار معصوم بیگی، گفت: در همین رابطه و در پی وصول گزارش هایی در خصوص وقوع سرقت در سطح استان، عملیاتی یک روزه تحت عنوان ظفر 42 در قرارگاه مبارزه با سرقت فرماندهی انتظامی استان اصفهان طراحی و پس از انجام کارهای اطلاعاتی و اقدامات علمی، تخصصی و پلیسی ویژه به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی افزود: در این عملیات با 14 باند که از منازل، مغازه ها، اماکن خصوصی و خودروها سرقت می کردند برخورد صورت گرفت و در مجموع 39 سارق حرفه ای و سابقه دار شناسایی و دستگیر شدند.

سردار معصوم بیگی از کشف اموال مسروقه بسیار زیادی شامل لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، لپ تاپ، گوشی تلفن همراه، طلاجات، سکه، تابلو فرش، دستگاه پخش خودرو، عتیقه جات و 11 خودرو در بازرسی از مخفیگاه این سارقان خبر داد و گفت: برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش اموال مسروقه به دست آمده در این عملیات 121 میلیارد ریال است.

این مقام ارشد انتظامی، سهل انگاری مردم در نگهداری اموال خود را یکی از عوامل موفقیت این سارقان برشمرد و اظهار داشت: عمده این سارقان در تحقیقات پلیس عنوان می کنند که به سراغ اماکن و خودروهایی که فاقد تجهیزات ایمنی باشند و مراقبت های لازم از سوی صاحبان آن ها صورت نگرفته باشد، می روند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در خصوص نحوه تحویل اموال مکشوفه به مال باختگان نیز، گفت: نیروی انتظامی سامانه ای را تحت عنوان "سامانه نما" تعریف کرده که تمامی اموال مکشوفه در این سامانه به نمایش گذاشته می شود و مال باختگان با مراجعه به این سامانه اموال مسروقه خود را شناسایی کرده تا پس از فرآیند قانونی این اموال به آن ها بازگردانده شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون