نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/18      16:1:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:288


نسخه چاپی
ماموریت های ناجا مهم، سخت و ظریف / نهادینه سازی فرهنگ خودکنترلی در تحقق پیشگیری اجتماعی ضروری است
گروه استان ها ـ سمنان ـ فرمانده انتظامی استان با اشاره به سروکار داشتن پلیس با انواع جرایم، پلشتی ها و ناهنجاری ها ماموریت های ناجا را بسیار مهم، سخت و ظریف خواند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، نخستین قرارگاه جهادی صیانت فرماندهی انتظامی استان سمنان پس از انتصاب سرهنگ عبداله حسنی به سمت فرماندهی در سالن فجر ستاد برگزارشد.

سرهنگ حسنی در این جلسه با اشاره به وظیفه خطیر نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت اظهارداشت: کارکنان ناجا به خصوص ماموران کلانتری ها و پاسگاه ها بیشتر با قانون گریزان و هنجارشکنان سروکار دارند که این موضوع خدمت در ناجا را بسیار مهم، سخت و ظریف کرده است.

وی نقش فرماندهان را در آموزش و تربیت کارکنان بی بدیل خواند و گفت: فرماندهان بایستی توجه کنند که دائم از طرف زیرمجموعه خود مورد رصد قرارمی گیرند چرا که کارکنان به فرماندهان خود به چشم الگو نگاه می کنند.

این مسئول انتظامی بیان داشت: هدف گذاری ها در نیروی انتظامی به سمت این موضوع است که هیچ جرمی توسط کارکنان نداشته باشیم و در گام نخست باید فرهنگ خودکنترلی را نهادینه کنیم.

وی در همین خصوص اظهارداشت: اگر خود مراقبتی در کارکنان وجود نداشته باشد قطعا مشکلاتی به وجود می آید.

به گفته سرهنگ حسنی، شناسایی و از بین بردن انگیزه های ارتکاب جرم یکی از راه های پیشگیری از بروز جرایم در بین کارکنان است.

فرمانده انتظامی استان همچنین ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر را یک وظیفه همگانی دانست و گفت: این فرهنگ بایستی در یگان ها و کارکنان انتظامی توسعه یابد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون