نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/19      9:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:65


نسخه چاپی
در دیدار نمایندگان مجلس با رئیس پلیس پایتخت؛
مجلس و نیروی انتظامی دارای اهداف و دغدغه های مشترکی هستند
گروه استان‌ها - تهران بزرگ - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خانه ملت، مجلس شورای اسلامی و نیروی انتظامی را دارای اهداف و دغدغه های مشترک دانست و گفت: با همفکری و همکاری یکدیگر می توانیم دغدغه های شهروندان را کاهش دهیم.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، عصر روز گذشته، جمعی از اعضای هیئت رئیسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ضمن حضور در ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، با سردار "حسین رحیمی"، رئیس پلیس پایتخت، روسا و معاونان این فرماندهی دیدار و پیرامون مسائل و آسیب های اجتماعی(امنیت اخلاقی) - انتظامی و ترافیکی، گفت و گو و تبادل نظر کردند.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این جلسه، "محمود صادقی"، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت ارتباط نزدیک دستگاه‌ها و نهادهای کشور با پلیس،گفت: پلیس در حوزه خدمات به شهروندان بسیار گسترده فعالیت می کند.

این مقام مسئول به اهمیت تعامل بیشتر نهادها و سازمان‌ها با پلیس، اشاره کرد و گفت: تعامل و همیاری به هم‌افزایی و همدلی بیشتر میان پلیس و سایر نهادهای جامعه انجامیده و موجب ارائه خدمات بهتر به شهروندان می شود.

وی به ماموریت‌های پلیس در حوزه خدمات انتظامی، ترافیکی و اجتماعی به شهروندان اشاره کرد و افزود: همه ما به سختی ماموریت‌های پلیس در این حوزه ها آگاه هستیم و نمی توان نقش این عزیزان را در ایجاد هنجارهای اجتماعی نادیده گرفت.

عضو  کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در ادامه ضمن تقدیر از زحمات شبانه روزی کارکنان پلیس، خصوصا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در ارائه خدمات انتظامی، ترافیکی و اجتماعی به شهروندان، گفت: از زحمات پلیس هرچه بگوییم، کم گفته ایم.

صادقی در پایان سخنان خود، مجلس شورای اسلامی و نیروی انتظامی را دارای اهداف و دغدغه های مشترک دانست و خاطرنشان کرد: با همفکری و همکاری می توانیم دغدغه های شهروندان را در حوزه‌های مختلف کاهش داده و آرامش و امنیت را برای آنها به ارمغان بیاوریم.

نیروی انتظامی، چتر حمایت اقشار آسیب‌پذیر جامعه

متعاقبا، "محمدعلی وکیلی"، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، نیز به تغییر رویکردهای انتظامی و اجتماعی در دوره جدید از زندگی شهروندی اشاره کرد و بیان داشت: پلیس در دوره جدید رویکرد متفاوتی هم به لحاظ فشارهای اجتماعی که بر آن وارد می شود و هم به لحاظ ماموریت هایش، داشته است.

وی افزود: پلیس به عنوان پیشانی حاکمیت، نقش موثری در ایجاد هنجارهای اجتماعی دارد و قابل درک بوده که ماموریت‌های آن در این دوران سخت و دشوار است.

این مقام مسئول، با اشاره به مطالبه‌گری جامعه از حاکمیت، دولت و خصوصا نهادهای ارائه کننده خدمات انتظامی و اجتماعی، بیان داشت: انجام این مطالبات و پاسخ به آنها فراتر از طاقت بوده اما پلیس به خوبی از پس وظایف و ماموریت‌های خود برآمده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به انتشار تصاویر تعرضات به پلیس طی روزهای گذشته، اظهار داشت: تمام اتفاقات روی داده، چهره مقبولی از پلیس ترسیم می کند و نشان می‌دهد که سرمایه اجتماعی پلیس بسیار بالاست.

وی اقدامات منجر به اثبات ارزش‌ها در جامعه را امری مهم تلقی کرد و گفت: تمام تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حفظ کیان نیروی انتظامی است.

وکیلی، در پایان، نیروی انتظامی را به عنوان چتر حمایت اقشار آسیب پذیر جامعه برشمرد و خاطرنشان کرد: شهروندان، مسئولان و به خصوص اقشار آسیب‌پذیر جامعه باید اقتدار پلیس را لمس کنند.

رفتار توأم با اقتدار پلیس برای متخلفان و مجرمان

بنابر گزارش خبرنگار ما، در پایان این دیدار صمیمانه، سردار "حسین رحیمی"، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در حوزه امنیت اخلاقی و اجتماعی، گفت: روشی را که پیش از این به اجرا درمی آمد، تغییر دادیم و از رویکرد سلبی به رویکرد ایجابی رسیده ایم.

این مقام ارشد انتظامی، عنوان داشت: در حوزه امنیت اخلاقی، پلیس از کارشناسان ارشد حوزه‌های روانشناسی و جامعه‌شناسی استفاده می‌کند تا ضمن برخورد صحیح با شهروندان، خصوصا کسانی که رعایت حجاب و عفاف را نمی‌کنند، حقوق شهروندی رعایت شود.

وی به کلاس‌های آموزشی ویژه افرادی که هنجارهای اجتماعی را رعایت نمی‌کنند، اشاره کرد و افزود: پس از انتقال این دسته از افراد به پلیس امنیت اخلاقی با بستگان آنها تماس گرفته و همچنین کلاس‌های آموزشی متناسب برای زنان و مردان به صورت مستقل و جداگانه برگزار می شود.

سردار رحیمی با تاکید بر این مطلب که نمی شود در جامعه اسلامی اجازه داد که شئونات اسلامی رعایت نشود، گفت: برخورد اصطکاکی میان پلیس و مردم کاهش یافته است.

این مقام ارشد انتظامی به اهمیت رعایت شئونات اجتماعی و اسلامی در جامعه تاکید کرد و گفت: همه دستگاه‌ها باید در حوزه امنیت اخلاقی وارد عمل شده و فعال باشند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اتفاق روی داده در یکی از پارک‌های شرق تهران، تصریح کرد: سبقه رفتار ایجابی پلیس در حال حاضر بیشتر از رفتار سلبی است.

سردار رحیمی، با اشاره به راه‌اندازی اتاق‌های مشاوره در کلانتری‌ها و مقرهای انتظامی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، گفت: در سال 97 بیش از 83 درصد از پرونده‌هایی که به کلانتری ها ارجاع شده بود، با تلاش همکارانم در حوزه مرکز مشاوره و مددکاری به سازش منجر شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، همچنین به کاهش وقوع جرم در کلانشهر تهران از 37 درصد به 21 درصد اشاره و تصریح کرد: امروزه نگاه پلیس فرهنگ محور و مهربانانه شده و سعی کردیم با درایت و عقلانیت به موضوعات جامعه و دغدغه‌های شهروندان بپردازیم.

سردار "حسین رحیمی"، در پایان، به اصل رعایت حقوق شهروندی و اصل آزادی مردم تاکید و خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم که در همه شرایط باید همزمان با انجام ماموریت های محوله، حقوق شهروندان رعایت شود.

شایان ذکر است، در پایان این دیدار و گفت و گوها، مدعوین از خودروهای جدید گشت های امنیت اخلاقی که به تازگی به ناوگان این پلیس افزوده شده است، بازدید کردند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون