نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/19      11:10:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:168


نسخه چاپی
آغاز به کار گشت نامحسوس پلیس راهور با 150 خودرو در 10 استان هدف / بهره مندی از ظرفیت پهپادهای بومی برای کنترل ترددهای جاده ای
گروه ناجا ـ رئیس پلیس راهور ناجا گفت: فعالیت بازرسان و گشت نامحسوس پلیس با 150 دستگاه خودرو در 10 استان هدف از امروز آغاز شد.

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری پلیس، سردار" سید کمال هادیانفر" در حاشیه رزمایش بزرگ گشت‌های نامحسوس پلیس راهور در جمع خبرنگاران، یکی از اهداف جدی پلیس راهور را برقراری انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات عنوان و اظهار کرد: برخورد با سرعت و سبقت غیرمجاز و حرکت‌های خطرناک و رانندگانی که با تلفن همراه صحبت کرده و توجه کافی به جلو ندارند از جمله ماموریت اصلی  بازرسان و گشت‌های نامحسوس پلیس است.

 وی افزود: بازرسان و گشت های نامحسوس پلیس  راهور با 150 دستگاه خودرو در 10 استان هدف فعالیت خود را از امروز  آغاز و گشت‌های نامحسوس بیشتر در حریم 30 کیلومتری شهرها که 62 درصد تصادفات در آن به وقوع می‌پیوندد، مستقر می شوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: استفاده از ظرفیت هوایی پهپاد برای آنکه طول محور جاده‌ها را تا فاصله 200 کیلومتری در مسیر رفت و برگشت رصد کرده و گزارش تصویری را به مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا ارسال کند از جمله موارد دیگری است که در دستور کار راهور ناجا بویژه گشت های نامحسوس قرار دارد.

سردار هادیانفر در خصوص بهره مندی از ظرفیت پهپادها اعلام کرد: ما محدودیتی در  استفاده از پهپادها نداریم  و باید بگویم این پهپادها   100 درصد تولید داخل و بومی است؛ در محورهای شمالی و پرتردد همچون محور تهران - قزوین- رشت و محورهای تهران - قم، فارس شمال و جنوب و کرمان شمال و جنوب از پهپادها استفاده می‌کنیم.

وی با انتقاد از عملکرد بیمه مرکزی که حاضر است برای جبران خسارت‌های مالی و فوتی و جرحی پرداخت داشته باشد (مثلا حاضر است دیه 17 هزار و 138 نفر کشته تصادفات را بپردازد) اما برای تقویت سازمان‌های مرتبط پرداختی نداشته باشد، به  عملکرد خودروسازان اشاره کرد و افزود: تا کی باید تولید پراید داشته باشیم ! چرا که تردد پراید در جاده‌ها ایمن نیست؛ در زمان‌هایی که در محورها بارندگی داریم ناامن‌ترین خودروها "خودروهای سبک"هستند که در اروپا نیز ترددشان در این زمان ممنوع است اما در ایران چنین محدودیتی وجود ندارد.

وی به استقرار 150 دستگاه خودرو در گشت نامحسوس پلیس پرداخت و اظهار داشت: این تعداد خودرو در 10 استان هدف که بیشترین تصادفات را داشته‌اند به کارگیری خواهند شد.

این مقام ارشد راهور ناجا با تاکید بر این مطلب که پلیس راهور برخورد با تخلفات حادثه ساز و  خطرناک را به جد در دستور کار دارد، در خصوص توقیف خودروهای پرخطر  خاطر نشان کرد: به  ماموران  تاکید کرده ایم که برای برخورد با رانندگان پرخطر تبعیضی قائل نشوند.

وی در پایان درباره کاهش 10 کیلومتری سرعت در جاده ها گفت: در محورهای پرخطر درصددیم که این کاهش سرعت اعمال شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون