نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/19      13:28:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:78


نسخه چاپی
کلاهبرداری 100 میلیاردی به بهانه پیش فروش خودرو
گروه استان ها – تهران بزرگ - رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری 3 کلاهبردار حرفه ای و اعتراف به 100 فقره کلاهبرداری به مبلغ100 میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ "قاسم دستخال" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در توضیح این خبر، بیان داشت: 6 پرونده مشابه با موضوع کلاهبرداری از کلانتری 164 قائم به پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت برای شناسایی و دستگیری متهمان پرونده ارجاع شد.

وی عنوان کرد: شاکیان پرونده پس از مراجعه به پایگاه یکم پلیس آگاهی در اظهارات مشابهی، عنوان کردند: برای خرید و پیش فروش خودروهای داخلی و خارجی به دفتر فروش اتومبیل واقع در بزرگراه ارتش که 2 نفر در آن مشغول به کار بودند، مراجعه کرده ایم. تعدادی خودرو پیش فروش و مبالغ فراوانی را به متهمان پرداخت کرده ایم. ولی خودروها در موعد تعیین شده، تحویل نشد و اکنون متوجه شدیم که دفتر فروش بسته شده و کارمندان وی متواری شده اند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد، اعضای دفتر پدر و پسر هستند و مدیریت دفتر بر عهده پسر خانواده بوده، گفت: در تحقیقات پلیسی مخفیگاه پدر خانواده در حکیمیه تهران پارس شناسایی، ولی هیچ ردی از مخفیگاه پسر خانواده به دست نیامد.

سرهنگ دستخال گفت: در نهایت با تلاش های شبانه روزی، کارآگاهان پایگاه یکم مخفیگاه پسر خانواده را در یکی از شهرهای شمالی کشور شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی اکیپی از کارآگاهان برای دستگیری وی به آن محل اعزام و موفق شدند، متهم را در مخفگیاهش دستگیر کنند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی، افزود: با دستگیری متهم دوم پرونده پرده از حقیقت ماجرا برداشته شد و مشخص شد که متهمان با همکاری همدست خود که متهم اصلی پرونده است اقدام به کلاهبرداری از تعداد زیادی  شهروندان کرده اند.

وی ابراز داشت: با دستگیری متهم اصلی پرونده، وی در تحقیقات پلیسی به 100 فقره کلاهبرداری به بهانه پیش فروش خودرو و دریافت مبلغ یک صد میلیارد ریال از مال باختگان اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با اعلام این خبر، بیان داشت: با اعتراف صریح متهمان به جرم ارتکابی، هر 3 متهم روانه زندان شده اند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون