نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/22      15:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:147


نسخه چاپی
قدردانی از برخورد ناجا با هنجارشکنی در خودرو ها/محرومیت اجتماعی برای هنجارشکنان به جای برخورد فیزیکی/ مردم در برابر هنجارشکنی سکوت نکنند
گروه استان ها _ اصفهان _ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با قدردانی از اقدام انقلابی نیروی انتظامی در خصوص توقیف خودروهایی که در آن ها کشف حجاب صورت می گیرد، گفت: این گونه اقدامات بسیار مفید و مؤثر است و بدون اینکه برخوردی صورت بگیرد باعث می شود، جلوی هنجارشکنی ها گرفته شود.

آیت الله "سید یوسف طباطبایی نژاد" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اشاره به واقعه تاریخی قیام مردم ایران در برابر قانون کشف حجاب رضاخانی، گفت: در 21 تیرماه سال 1314 پس از تصویب قانون کشف حجاب جمعی از مردم مؤمن در کنار مضجع شریف حضرت امام رضا(ع) تحصن کرده بودند که مزدوران رضاخان آن ها را به خاک و خون کشیدند و خیلی از هموطنان ما در شهرهای دیگر هم که  به دفاع از حجاب، عفت و ناموس شان قیام کرده بودند را شهید کردند.

وی افزود: نکته مهمی که باید به آن توجه کرد، این است که مردم ایران در آن تاریخ برای خدا و برای حفظ یکی از واجبات الهی قیام کرده و مردانگی خود را به اثبات رساندند اما امروز متاسفانه در حکومت اسلامی افرادی عمداً پرده دری می کنند و با سکوت مردم مواجه می شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه مردم نباید در برابر هنجارشکنی ها سکوت کنند، گفت: ما نمی گوییم که با این افراد برخورد فیزیکی و کتک کاری داشته باشید بلکه  می گوییم با زبان خوش و نرم آنها را امر به معروف کنید و اگر توجه نکردند تصویر آن ها را گرفته و به نیروی انتظامی تحویل دهید تا برایشان پرونده سؤپیشینه تشکیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، پرونده سازی و محرومیت هنجارشکنان از امکانات اجتماعی را بهتر از برخورد های تند با آن ها عنوان کرد و اظهار داشت: بنا نیست نظامی که برای حفظ آن خون های زیادی ریخته شده در آینده به دست عده ای نااهل بیفتد تا از امکانات این نظام به راحتی استفاده کنند.

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: بی حجابی جرم مشهود است و نیروی انتظامی  هم براساس وظیفه قانونی خود باید با جرم مشهود برخورد کند.

وی با قدردانی از اقدام انقلابی نیروی انتظامی در خصوص توقیف خودروهایی که در آن ها کشف حجاب صورت می گیرد، افزود: این گونه اقدامات بسیار مفید و مؤثر است و بدون اینکه برخوردی صورت بگیرد باعث می شود جلوی هنجارشکنی ها گرفته شود.

آیت الله طباطبایی نژاد، با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) که می فرماید،" بالاترین عمل انسان عفت است" خاطر نشان کرد: الحمد لله اکثر بانوان کشور ما عفیف و پاکدامن هستند ولی یک عده کمی در هر شهر وجود دارند که می خواهند عمداً دست به هنجارشکنی بزنند و باید جلوی این ها گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در پایان تاکید کرد: این انقلاب و این نظام متعلق به همه مردم است و برای آن شهدای زیادی جانشان را تقدیم کرده اند پس همه برای حفظ آن مسئول هستیم و باید مواظب باشیم خدشه ای به ارزش های آن وارد نیاید.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون