نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/23      13:2:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:88


نسخه چاپی
کشف قریب به 50 میلیارد تومان پوشاک و پارچه قاچاق در پایتخت
گروه استان‌ها – تهران بزرگ – رئیس پلیس پایتخت از کشف قریب به 50 میلیارد تومان پوشاک و پارچه قاچاق خبر داد و گفت: این اموال از 16 دستگاه کامیون کشف شده است.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین رحیمی" در جمع خبرنگاران با اشاره به کشفیات اخیر پلیس پایتخت طی 24 ساعت گذشته، گفت: با تحقیقات همکارانم در پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی پایتخت، مشخص شد که یک محموله بزرگ پارچه، البسه و پوشاک قاچاق با بارنامه‌های جعلی از شهرستان‌های جنوبی کشور در حال انتقال به تهران است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه با بررسی و کنترل دقیق مسیرهای تردد این قاچاقچیان 16 دستگاه کامیون و تریلر آنها شناسایی و به هنگام ورود به شهر تهران همگی توقیف شدند اظهار داشت: که در بازرسی از خودروهای توقیفی مقادیر زیادی پوشاک و پارچه قاچاق کشف که ارزش آنها توسط کارشناسان 50 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با اشاره به این که قاچاق کالا آسیب‌های جدی به اقتصاد جامعه وارد می‌کند، افزود: اجناس کشف شده خارجی هستند که پس از عبور از مرزهای جنوبی، بارگیری شده و قاچاقچیان قصد داشتند این اجناس را به بازار تهران منتقل کنند که با درایت و هوشمندی همکارانم در پلیس امنیت اقتصادی توقیف شده اند.

رئیس پلیس پایتخت، تصریح کرد: به جز رانندگان خودروها، 4 عضو اصلی این باند قاچاق، شناسایی و دستگیر شده اند که پس از تحقیقات تکمیلی در اختیار مرجع قضائی قرار خواهند گرفت.

سردار رحیمی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که میزان کشفیات پلیس پایتخت از ابتدای سال تا کنون در حوزه قاچاق کالا چه مقدار بوده است، گفت: از ابتدای سال تاکنون قریب به 150 میلیارد تومان اجناس قاچاق در پایتخت کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 24درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان با تاکید بر این مطلب که مبارزه با قاچاق کالا و ارز به افزایش کسب و کار و رونق اقتصادی می انجامد، خاطرنشان کرد: از آنجا که بخش اعظم هدف قاچاقچیان انتقال اموال و اجناس قاچاق به تهران است، پلیس پایتخت با تمام توان و قوا به مبارزه با این پدیده می پردازد و با حساسیت خاصی این موضوع را پیگیری می کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون