نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/23      16:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:139


نسخه چاپی
کنگره 3 هزارشهید ایلام ، ظرفیتی برای معرفی تاریخ دفاع مقدس
گروه استان ها- ایلام- فرمانده انتظامی استان برگزاری کنگره بزرگداشت 3 هزار شهید این استان را ظرفیتی برای معرفی تاریخ مجاهدت های ایلام در طول دوران هشت سال دفاع مقدس دانست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "نورعلی یاری" در  بازدید از مرکز فرهنگی دفاع مقدس در محل اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اظهار کرد: باید از برگزاری کنگره بزرگداشت 3 هزار شهید استان و توان آن در جهت برگزاری این یادواره نهایت بهره گیری را کرد ،چرا که برگزاری این کنگره اتفاقی بزرگ در تاریخ ایلام است و از اهم واجبات است که همه پای کار باشند.

وی با اشاره به اینکه نقش ژاندارمری و شهربانی در روزهای آغازین دفاع مقدس در دفاع از میهن اسلامی غیر قابل انکار است، اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا نقش ارزنده این نیروها و نیروی انتظامی در دفاع از تمامیت ارضی کشور به نحو مطلوب در حاشیه برگزاری این کنگره به نمایش در آید.

یاری در خصوص این مرکز خاطر نشان کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان با یک هنر، تدبیر و شیوه مطلوب و برجسته شکل گرفته است و با طراحی خوبی که در قالب تمثال و چینش آثار 3 هزار شهید ایلام کاری تحسین برانگیز است.

فرمانده انتظامی ایلام افزود:  آثار رزمندگان و ادوات جنگی، به تصویر کشیدن شهدا ، سنگرها و دیگر اقدامات فرهنگی کارهای فاخری است که در این مرکز به چشم می خورد.

سردار یاری همچنین در حاشیه این دیدار از مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایلام به خاطر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تدفین شهدای گمنام عزیز در جای جای استان قدردانی کرد و گفت: ما قدردان زحمات شما هستیم و هر کمکی از دست اینجانب برآید کوتاهی نمی کنم.

فرمانده انتظامی ایلام به بحث تأثیرگذاری یادمان ها و راهیان نور در ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت در بین جوانان و نوجوانان هم اشاره کرد و افزود: هرساله تعدادی از دانش آموزان بسیجی درقالب کاروان به این مناطق سفر می کنند و در قالب این کار فرهنگی که مورد تأیید مقام معظم رهبری نیز می باشد میراث پدران و برادران را در دفاع از اسلام و کشور اسلامی را از نزدیک تجربه می کنند.

وی در پایان از تلاش و دلسوزی دست اندرکاران این مجموعه در برپایی چنین فضای معنوی تقدیر و تشکر کرد و گفت: به یقین ما آثار و برکات این اقدامات را در جامعه خواهیم دید#.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون