نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/22      13:50:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:91


نسخه چاپی
تاکید نماینده مجلس بر برخورد با هنجارشکنان از سوی نیروی انتظامی و دستگاه قضا
گروه ناجا- نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: نیروی انتظامی و دستگاه قضائی نسبت به هنجارشکنی‌ها قاطع بوده و با آن برخورد کنند.
 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام "نصراله پژمان‌فر" نماینده مردم مشهد با اشاره به اتفاقی که روز گذشته در شهر قم رخ داده است، گفت: روز گذشته در خیابان «خرم» قم چند خانم با برنامه ریزی  به صورت هنجارشکنانه رفت و آمد می‌کردند.

وی ادامه داد: با توجه به این اقدام هنجارشکنان یک خانم با خوش‌رویی به آنها تذکر می‌دهد و در همین میان خانم جوان دیگری از بانوی ناهی نسبت به این تذکر مودبانه تشکر می‌کند اما کمی بعد متاسفانه آن دختر خانم‌هایی که دست به اقدامات ناهنجار زده بودند به این خانم جوان حمله می‌کنند.

پژمان‌فر در این باره ادامه داد: این جماعت قصد داشتند چادر این خانم را از سرش بکشند که وی نیز مقاومت می‌کند؛ این خانم‌ها سوار خودرویی بودند که دو جوان آقا در آن فیلمبرداری می کردند و مردم هم از ترس مداخله نمی‌کردند اما شماره ماشین آنها را بر می‌دارند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه می دهد: پلیس امنیت پس از پیدا کردن دو جوان مزبور از آنها سوال می‌کند، همچنین در بررسی گوشی های شان، فیلم های این حادثه بوده که خانم جوان را به خاطر تذکری که به فرد دیگری هم می دهد، کتک می زنند.

وی ادامه داد: به نظر من نیروی انتظامی باید در این مسائل با قاطعیت وارد شود و اجازه ندهد چنین مسائلی در جامعه ما شکل گیرد و تعدادی از افراد اخلال گر در جامعه اخلال ایجاد کنند و دست به چنین اقداماتی بزند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به پخش فیلمی در فضای مجازی از هتاکی یک خانم به ماموران نیروی انتظامی و مطرح شدن آن از سوی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قامت دفاع از فرد هتاک به نیروی انتظامی، اظهار داشت:  امروز به این موضوع کاملا معترض هستیم که خانمی با اقدامات برنامه‌ریزی شده آن هم در شهر قم مورد ضرب و شتم عده‌ای هنجار شکن قرار می‌گیرد.

وی بیان داشت: این موضوعات نشان دهنده آن است که جریانی پشت این قضیه هستند که می خواهند یک ناامنی سازماندهی شده را در کشور ایجاد کند. انتظارمان این است که نیروی انتظامی با این جریانات برخورد کند و گزارش دقیقی را از برخورد با این عوامل به مردم بدهد و ما هم حتما از طریق مجلس شورای اسلامی موضوع را پیگیری می کنیم و انتظار داریم به صورت جدی برخورد قاطع و سریع با این موضوع شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش پررنگ قوه قضائیه در برخورد با هنجار شکنان، گفت: فکر می‌کنم مهم تر از وظیفه نیروی انتظامی؛ وظیفه دستگاه قضائی در این مسئله است؛ قوه قضائیه به دلیل حجم کاری بالا و نیز وجود گسترده‌ای از پرونده‌های قضائی در این مسائل جدی نیست اما انتظار داریم به راحتی از کنار این مسائل عبور نکند.

پژمان‌فر بیان داشت: قوه قضائیه بداند اگر برخورد قاطع نسبت به جرم صورت نگیرد توسعه جرم در کشور را شاهد خواهیم بود؛ بخشی از جرم هایی که در کشور است به دلیل ضعف در برخورد دستگاه قضائی با مجرمان است، مجازات باید شکل بازدارنده داشته باشد که امروز متاسفانه چنین اقدامی صورت نمی گیرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: مجرمان وقتی مجازات مناسب را نمی‌بینند خیلی بی باکانه این کارها را انجام می دهند و مردم را تهدید می کنند، اجرای  قانون باید حتما از ناحیه دستگاه قضائی به صورت جدی باشد؛ از آقای رئیسی ریاست محترم قوه قضاییه خواهش می کنم دستور رسیدگی به این پرونده و امثال این پرونده را بدهند و با توجه به اینکه نوع مجازات های دستگاه قضائی بازدارنده نبوده حتما به قضات تاکید کند که مجازات ها بازدارنده باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون