نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/24      11:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:339


نسخه چاپی
دستگیری کلاهبرداران میلیاردی در فریمان
گروه استان ها- خراسان رضوی - فرمانده انتظامي استان از دستگیری 3 متهم در شهرستان فریمان که با ترفند خرید محصولات کشاورزی ، 25 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند ، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار «محمدکاظم تقوی» با اعلام این خبر گفت: در پي نیابت قضائی چند پرونده شکایت از استان های غربی کشور به پلیس آگاهی شهرستان فریمان مبنی بر کلاهبرداري تحت عنوان خرید محصولات کشاورزی، رسيدگي به موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات مقدماتی کارآگاهان پلیس آگاهی از شاکیان پرونده، مشخص شد مدتی قبل 3 نفر اقدام به تبلیغ گسترده در یکی از استان های غربی کشور در خصوص خرید محصولات کشاورزی کرده اند؛ کشاورزان که اکثر آنان میانسال هستند فریب تبلیغات صوری افراد مذکور را خورده و پس از چند بار رفت و آمد و جلب اعتماد نسبت به صحت تبلیغات، مبادرت به فروش 170 تن سیر در قبال اخذ چند فقره چک کرده اند .

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: مال باختگان پس از مراجعه به بانک متوجه شدند که چک های دریافتی تقلبی است و در دام یک باند کلاهبرداری بزرگ گرفتار شده اند .

تقوی گفت: کاراگاهان پلیس آگاهی فریمان بلافاصله وارد عمل شده و با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی گسترده متوجه حضور این 3 فرد سودجو در این شهرستان شدند و در نهایت مخفیگاه متهمان شناسايي و در یک عملیات منسجم و هماهنگ آنها را دستگیر کردند.

وی اظهار داشت: متهمان دستگیر شده در مواجهه با ادله و شواهد پلیس، تاکنون به 25 میلیارد ریال کلاهبرداری از 25 نفر به همین شیوه اعتراف کردند .

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با اشاره به ادامه تحقیقات از متهمان  برای کشف دیگر جرایم احتمالی خاطرنشان کرد: شهروندان در سطح استان خراسان رضوی و استان های همجوار می توانند در صورتی که به این شیوه مورد کلاهبرداری واقع شده اند برای پیگیری شکایت خود با پلیس آگاهی شهرستان فریمان با شماره تلفن (05134623470) تماس بگیرند تا اقدامات قانونی لازم به عمل آید .#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون