نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/24      11:44:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:84


نسخه چاپی
دستگیری 6 مفسد اقتصادی با 927 میلیارد ریال کلاهبرداری
گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامی استان از دستگیری 6 مفسد اقتصادی که با ترغیب مردم به پرداخت وام بدون ضامن توانسته بودند رقمی بالغ بر 927 میلیارد ریال کلاهبرداری کنند، خبر داد.

سردار " مهدی معصوم بیگی" با اعلام این خبر به خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: برخورد با مفسدان اقتصادی یکی از ماموریت های ویژه نیروی انتظامی است و این نیرو قاطعانه با کسانی که دارای فعالیت اقتصادی خارج از چارچوب و موازین قانونی باشند، برخورد می کند.

وی افزود: در همین رابطه کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان اصفهان در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان در قالب پرداخت وام کم بهره و بدون ضامن، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: در تحقیقات وسیعی که توسط کارآگاهان صورت گرفت مشخص شد، شاکیان اقدام به دریافت وام کم بهره کرده و در قبال آن چکی با رقم بالاتر از مبلغ وام به عنوان ضمانت در اختیار افراد وام دهنده قرار دادند.

وی افزود: در ادامه متهمان علاوه بر دریافت اصل مبلغ بدهی و سود آن با تغییر در مفاد قرار داد فی ما بین اقدام به دریافت سودی بیش از مبلغ مورد توافق کرده و برای قانونی جلوه دادن کار خود چک ضمانت را به مرجع قضائی ارجاع و براساس آن حکم توقیف اموال شاکیان را می گیرند.

سردار معصوم بیگی عنوان کرد: با تکمیل شدن تحقیقات توسط کارآگاهان، پرونده این افراد توسط کارشناسان به صورت دقیق مورد بررسی و محاسبه قرار گرفت که در نهایت کذب بودن ادعای متهمان تائید و مشخص شد افراد مذکور با این شیوه توانسته اند رقمی بالغ بر 927 میلیارد ریال را به صورت غیر قانونی دریافت کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در این رابطه 6 مفسد اقتصادی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر و به مراجع قضائی تحویل داده شدند، اظهار داشت: به شهروندان توصیه می کنیم فریب تبلیغات کاذب با هدف پرداخت وام کم بهره که توسط اشخاص و یا مراکز و مؤسسات بدون مجوز که در هیچ جایی ثبت رسمی نشدند و فعالیت آن ها نیز قانونی نیست را نخورده و در صورت هرگونه برخورد با این گونه فعالیت های اقتصادی غیر قانونی موضوع را سریعاً از طریق شماره تلفن 110 به اطلاع پلیس برسانند تا برابر قانون با آنان برخورد شود.

این مقام ارشد انتظامی، گفت: این روزها با توجه به شرایط اقتصادی و بروز مشکلاتی در  زندگی مردم عده ای سودجو و فرصت طلب اقدام به تبلیغات درخصوص پرداخت وام بدون ضامن می کنند و برخی هم تصور می کنند از این طریق می توانند بدون مراجعه به بانک مشکل خود را حل کنند که در خصوص این گونه فعالیت های غیر قانونی هشدار می دهیم و از مردم می خواهیم که به تبلیغات کاذب در خصوص پرداخت وام اعتماد نکنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون