نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/24      14:50:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:138


نسخه چاپی
فيشينگ 21 ميليارد ريالي با تبليغ شارژ ارزان
گروه استان ها – مرکزی - جانشين فرماندهی انتظامی استان از دستگيري اعضای یک باند حرفه ای که با تبلیغ شارژ ارزان در حدود 21 ميليارد ريال از 940 حساب بانكي برداشت غيرمجاز داشتند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ يوسف سپهوند در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی توسط فردی ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس مشخص شد شاکی در یکی از کانال‌های شبکه اجتماعی تلگرام، تبلیغی با موضوع خرید شارژ به صورت نیم بها مشاهده کرده‌ که برای خرید شارژ به درگاه پرداخت بانکی هدایت شده‌ و پس از خرید ناموفق، بعد از گذشت چند ساعت مبلغ 75 ميليون و 700 هزار ريال از حسابش برداشت شده است.

جانشين فرماندهي انتظامي استان مرکزی اظهار داشت: با بررسی فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، 6 نفر اعضای این باند که در استان تهران سکونت داشتند، شناسایی و پس از اخذ نیابت قضائی، ماموران به تهران اعزام و هر6 نفر دستگیر و تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی که برای اقدامات مجرمانه‌شان مورد استفاده قرار می‌گرفت، از آنان کشف و توقیف شد.

سرهنگ سپهوند اضافه كرد: پس از انجام تحقیقات تخصصی بر روی تجهیزات رایانه‌ای و مخابراتی اعضای این باند، اطلاعات 940 فقره کارت بانکی و 321 فقره سیم کارت کشف شد و با توجه با اسناد و مدارك به دست آمده مشخص شد اعضاي اين باند حرفه اي به اين روش در حدود 21 ميليارد ريال از اين حساب هاي بانكي برداشت غيرمجاز داشته اند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی از جمله کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی درگاه پرداخت بانکی وجود ندارد و تبلیغات با عناوین فروش محصولات و شارژ با قیمت غیرواقعی و خارج از عرف معمول کذب بوده و کلاهبرداری و برنامه‌ای برای سرقت اطلاعات شهروندان است.

سرهنگ سپهوند با معرفی سایت پلیس فتا برای کسب اطلاعات بیشتر هموطنان درباره آسیب‌های فضای مجازی بیان کرد: همچنین شهروندان می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا بخش تماس با ما هر گونه موارد مشکوک در خصوص کلاهبرداری‌ها و جرایم سایبری را گزارش دهند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون