نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/25      10:16:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:149


نسخه چاپی
کشف بیش از 47 تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان

گروه استان ها-سیستان و بلوچستان -رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از کشف بیش از 47 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمد رضا نصیری" در نشست با اصحاب رسانه در زاهدان ضمن تبریک ولادت با سعادت امام رضا(ع) گفت: نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر دو برنامه اصلی در راستای مبارزه با مواد مخدر در دستور کار دارد اول اقدامات مقابله ای که وظیفه اصلی پلیس است، شامل مبارزه با سر باندها، شبکه های مافیایی مواد مخدر، مبارزه با باند های مسلحانه، برخورد با خرده فروشان و اقدامات فرهنگی، شامل اعزام کارشناسان به محلات، ارائه مشاوره های فردی و اجتماعی و سایر برنامه‌های دیگر است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون 47 تن انواع مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8 درصد افزایش کشفیات داشته ایم.

سرهنگ نصیری تصریح کرد: در این رابطه 32 باند قاچاق مواد مخدر متلاشی و 3 نفر از سرشبکه‌های اصلی مواد مخدر دستگیر و 44 قبضه انواع سلاح از آنان کشف شد.

وی با تاکید بر فعالیت گسترده باندهای قاچاق و استفاده از تجهیزات روز برای انجام این کار گفت: تا کنون بیش از 2 هزار عملیات توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر در راستای ضربه زدن به قاچاقچیان انجام شده که 7 هزار نفر در رابطه با جرایم مواد مخدر دستگیر که از این تعداد 880 نفر خرده فروش مواد مخدر بوده اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 117 هزار قرص غیر مجاز در استان جمع آوری شده است.

وی گفت:تاکنون 895 مرحله طرح مقابله ای با محوریت تشدید و برخورد با معتادان متجاهر برگزار شده همچنین 15 باب منزل در مناطق آلوده زاهدان که اقدام به تهیه و فروش مواد مخدر می‌کردند نیز پلمب شده است.

نصیری با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی پلیس در راستای مقابله با مواد مخدر نیز گفت: 95 برنامه آموزشی در قالب اعزام کارشناسان به یگان‌های انتظامی و برگزاری دوره برای بیش از 15 هزار نفر آموزش چهره به چهره و 266 مورد مشاوره گروهی و فردی از عمده برنامه های پلیس در این راستا بوده است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون