نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/25      12:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:332


نسخه چاپی
نیروی انتظامی روز به روز به اهداف بلند خود نزدیکتر می شود
گروه استان ها- فارس - امام جمعه موقت تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر حفظ حرمت پلیس در جامعه، گفت: نیروی انتظامی روز به روز به اهداف بلند خود نزدیکتر می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله "سید احمد خاتمی" در دیدار فرمانده انتظامی فارس با وی در شیراز، با بیان اینکه نیروی انتظامی امروز در جامعه مایه امید مردم شده است، اظهار داشت: ناجا در راه امنیت مردم هزینه های زیادی داده است که تقدیم شهدای گرانقدر از جمله 3 شهید بزرگوار حادثه خیابان پاسداران تهران، نمونه هایی از این موضوع است.

وی برخورد نیروی انتظامی با قاچاقچیان و تروریست ها به ویژه در مرزها را نمونه ای دیگر از اقدامات نیروی انتظامی در ایجاد امنیت عنوان کرد و با اشاره به برخورد ناجا با معتادان متجاهر، گفت: نیروی انتظامی این بار را تنها نمی تواند به دوش بکشد و باید همه نهادهای مربوطه با همدیگر همکاری کنند تا این پدیده زشت به کلی در سطح جامعه از بین برود.

آیت الله خاتمی در خصوص پدیده بدحجابی و بی حجابی در جامعه با بیان اینکه از نگاه اهل بیت (ع) برای برخورد با مفاسد هم کار فرهنگی و هم کار اجرایی لازم است، گفت: این دو موضوع بدون یکدیگر محقق نمی شود و اینکه بعضی ها کار فرهنگی را ابزاری قرار می دهند برای عمل نکردن به قانون، غلط است.

وی با اشاره به اینکه نفس حضور مقتدرانه نیروی انتظامی، برخورد حکیمانه و عزم راسخ در خصوص برخورد با پدیده بی حجابی در جامعه ارزشمند و بسیار مهم است، گفت: در این خصوص سردار "اشتری" فرمانده نیروی انتظامی بارها بر این موضوع تأکید داشتند که "کشف حجاب جرم است و ما برخورد قاطع می کنیم".

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: به کار بردن واژه "حجاب اجباری" به اندازه بی حجابی مضر است و برخی از تئوریسین های فساد با استفاده از این واژه می خواهند اینگونه هنجارشکنی ها در جامعه ادامه داشته باشد.

آیت الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد حرمت پلیس در جامعه شکسته شود، افزود: پلیس به وظیفه قانونی خود عمل و با هنجارشکنان بر اساس قانون برخورد می کند و این مواخذه ندارد، هر چند ممکن است افرادی این موضوع را نپسندند ولی در نهایت حرمت پلیس باید حفظ شود چرا که صحبت شخص نیست، بلکه صحبت از یک نهاد است.

وی با تأکید به برخورد قاطع و قانونی با افرادی که بخواهند حرمت پلیس را در جامعه خدشه دار کنند، افزود: البته در این خصوص دستگاه قضائی بسیار خوب وارد عمل شد و با اینگونه افراد برخورد قانونی انجام داد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون