نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/25      12:32:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:288


نسخه چاپی
با کسانی که امنیت را خدشه‌دار می کنند، برخورد قانونی شود
گروه استان‌ها – تهران بزرگ – رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به اهمیت برخورد با کسانی که امنیت جامعه را برهم می زنند، گفت: کار پلیس ارزشمند است و باید شاکر باشیم که در جامعه امنیت وجود دارد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، صبح امروز، حجت الاسلام و المسلمین،" محسن قرائتی " رئیس ستاد اقامه نماز با حضور در جلسه بصیرت دینی، ویژه فرماندهان و کارکنان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، به اهمیت وجود امنیت در هر کشوری اشاره و بیان کرد: اگر شما کارکنان پلیس در هر کشور دیگری بودید، امکان داشت که باز هم پلیس باشید اما ارزش این که در یک جامعه اسلامی و تحت زعامت حضرت ولیعصر(عج) به تولید امنیت مشغولید، یعنی در ثواب عبادت تک تک افراد جامعه شریک هستید.

وی پلیس را مسئول برقراری امنیت در جامعه برشمرد و عنوان داشت: پلیس به نوعی سرمایه گذار در امور اجتماعی محسوب می‌شود چرا که با حضور پلیس و برقراری امنیت، دیگر افراد جامعه می‌توانند به امور روزانه خود رسیدگی کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به این که بدون امنیت، هیچ جامعه‌ای برپا نیست، افزود: هر کسی در هر منصب و شغلی صرفا می‌تواند در سایه امنیت فعالیت و عبادت کند و این امر مهمی است.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به این مطلب که کارکنان پلیس در هر شرایطی اعم از مراسم سوگواری، جشن و... به انجام وظیفه می‌پردازد، اظهار داشت: این فداکاری و ایثار فقط از کسانی همچون شما برمی‌آید و هر کسی قادر به انجام این کار نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت مطالعه و تحصیل، بیان داشت: در هر لحظه و شرایطی که امکان داشت، مطالعه و تحصیل کنید گرچه میزان سواد و درک نویسنده کتاب و مقاله بسیار اهمیت دارد اما هر فرد موظف است در هر شرایطی حتی به اندازه کم، مطالعه داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با اشاره به این که خداوند متعال همه نعمت‌ها را زیر سایه نعمت امنیت قرار داده، گفت: حتی عبادت در سایه امنیت بهتر انجام می شود.

وی به آیات مبارک سوره احزاب استناد و تصریح کرد: با کسانی که امنیت را خدشه‌دار می کنند، باید در چارچوب قانون برخورد شود، آن هم برخوردی شدید.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در پایان ثواب کار پلیس را بسیار بالا دانست و خاطرنشان کرد: شغل پلیس به خاطر حضور در مسائل اجتماعی و انسانی کار سختی است اما ثواب آن بسیار است و باید قدر این نعمت را بدانید، همیشه نباید مشکلات را دید بلکه بدانید پشت هر تلخی و سختی، حلاوت و شیرینی وجود دارد؛ ایمان در سایه امنیت رشد می‌کند و با افزایش ایمان، آرامش هم افزایش می‌یابد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون