نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/25      13:31:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:85


نسخه چاپی
اختلاف 52 هزار یاردی پارچه های وارداتی در گمرک
گروه استان ها-هرمزگان- فرمانده انتظامی استان گفت: در بررسی مدارک کانتینرهای توقیفی در گمرک 52 هزار یارد اختلاف در متراژ پارچه های وارداتی به ارزش 200 میلیارد ریال وجود داشت.

سردار"عزیزاله ملکی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس،گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان با انجام اقدامات اطلاعاتی از فعالیت قاچاقچیان کالا که به صورت سازمان یافته اقدام به قاچاق پارچه می کردند باخبر شده و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران روز گذشته حین کنترل لاین ترانزیتی خروجی از بندرعباس به 5 دستگاه تریلر مشکوک شده که پس از بررسی های اولیه مشخص شد کانتینرها که از محل اظهار نامه ترانزیت داخلی گمرک ترخیص شده بودند از نظر اسنادی و مطابقت آن با کالا، نیاز به بررسی دارند به همین منظور سریعا با مرجع قضائی هماهنگی و همه خودروها در ایست و بازرسی شهید میرزایی توقیف شدند.

سردار ملکی تصریح کرد: در بررسی ها و نتیجه آزمایشگاه مشخص شد، پارچه های موجود می بایست در تعرفه ها گرانتر از تعرفه هایی که در اظهار نامه ثبت شده قرار می گرفته است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با بررسی اسناد و مدارک از جمله فاکتور و لیست تهیه شده از کالا مشخص شد پارچه های اظهاری شامل 153 هزار متر از نوع pvc بوده که طبق تحقیقات انجام شده 135 هزار متر پارچه در کانتینر ها موجود و حدود 18 هزار متر اختلاف نوع پارچه وجود داشته که به جای آن پارچه هایی با ارزش دلاری بالاتر وارد شده است.

سردار ملکی اذعان داشت: در مرحله بعدی در بررسی اسناد ارائه شده به گمرک مشخص شد، 52 هزار یارد اختلاف متراژ وجود دارد و علاوه بر پارچه هایی که از کشور سازنده وجود داشته پارچه هایی از سایر کشورها نیز در این محموله موجود است که در اسناد و مدارک گمرکی قید نشده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: ارزش محموله مکشوفه برابر اعلام کارشناسان 200 میلیارد ریال برآورد شده که اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده به صورت ویژه در دستور کار پلیس است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون