نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/25      16:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:553


نسخه چاپی
عاملان برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی در دام پلیس
گروه استان ها- قزوین- فرمانده انتظامی استان از دستگیری 2 کلاهبردار که با طراحی صفحات جعلی اقدام به برداشت های غیرمجاز از حساب افراد مختلف کرده بودند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "مهدی حاجیان " در تشریح این خبر، گفت: در پي شکايت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب های آنها با استفاده از درگاه های جعلی، (فیشینگ) موضوع به قید فوریت با تشکیل کارگروهی ویژه در دستورکار ماموران پلیس فضای تبادل اطلاعات استان قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات و بررسي‌هاي فنی- تخصصي و اطلاعاتي لازم یکی از متهمان را که اقدام به سرقت از حساب چندین نفر کرده بود، شناسایی کردند.

رئیس پلیس استان قزوین تصریح کرد: پس از ااقدامات مراقبتی و هماهنگی با مرجع قضائی متهم که در یکی از مناطق شهرستان "تاکستان" مخفی شده بود طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و تجهیزات رایانه ای و هوشمند او توقیف شد.

فرمانده انتظامی استان قزوین ادامه داد: در بررسی های اولیه تجهیزات هوشمند متهم 410 فقره شماره کارت عابر بانک به همراه رمز دوم آنها و سایر مشخصات، شناسایی و استخراج شد.

وی بیان داشت: سرانجام با تلاش ماموران یکی از همدستان متهم که از طریق برنامه نویسی و طراحی درگاه های جعلی و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات حساب افراد و کلاهبرداری از آن طریق با متهم همکاری می کرد نیز دستگیر و پس از اعتراف به بزه انتسابی با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار مناسب روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: تاکنون 100 مال باخته در این خصوص شناسایی و در مجموع از 410 کارت حدودا نزدیک به 10 میلیارد ریال برداشت غیرمجاز صورت گرفته و تحقیقات پلیس برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

سردار حاجیان خاطرنشان کرد: هموطنانی که به این شیوه و شگرد از آنان کلاهبرداری شده، می توانند برای پیگیری های لازم به پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان قزوین مراجعه کنند.

این مقام ارشد انتظامی از شهروندان خواست بدون آگاهی و اطلاع لازم، از  پرداخت های اینترنتی خودداری و برای پرداخت از درگاه های مخصوص بانک ها استفاده و پس از اطمینان از پروتکل https نسبت به پرداخت های اینترنتی اقدام و برای باز کردن سایت ها همیشه آدرس را خودشان تایپ کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون